Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezt meg szabad csinálni?

Ezt meg szabad csinálni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hiába van egy óriási kertünk, már évek óta mindent ellopnak a cigányok. Arra gondoltunk, hogy kiírjuk 2 méterenként a kerítésre, hogy itt kísérleti okokból minden mérgezett, és valóban valami halálos permettel lepermetezni. Így aki leszedi, nem mondhatja hogy nem volt figyelmeztetve. Ezt elég az első évben megcsinálni, utána majd hisznek a tábláknak. Ez legális? Hiszen magánterületen azt csinálok amit akarok, és én nem tehetek róla, hogy a figyelmeztetés ellenére ellopta a terményt!

2013. júl. 20. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egyébként a júliusban hatályba lépett új törvény csak az ingatlanodon belül talált roha.dékot engedi kicsinálni? Vagy már a kerthatár is számít?
2013. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kiskorában kell kezdeni, mi fogadtunk rá oktatót, tehát nem tudjuk. Megéri fogadni rá valakit, mert ilyen téren legjobb biztosra menni. Valami olyan kéne, ami nem megöli(habár jó lenne komposztba) hanem csak úgy megijeszti(vagy letépi a fülét stb.) hogy generációkon át senki még a közelünkbe ne merjen menni. A másik probléma, hogy utána 30 felfegyverzett "rejtett erőforrás" fog megjelenni a házunkban. Elvileg magánterületre és nem ingatlanra vonatkozik, habár nem vagyok benne biztos.
2013. júl. 20. 14:44
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, az biztos, hogy népes bosszúra számíthattok.

Ajánlom még a karkitámasztós vadászcsúzlit. Fegyverboltban lehet(ett) régebben venni (bár én még Ausztriában vettem régen). Lehet bele ólom, vagy műanyaggolyókat kapni, elég komoly, de valszeg nem halálos sérülést okoz.


Köszi a kutyás tippet

2013. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ez a csúzli nem hülyeség, nekünk is van egy elég komoly fémvázas, karkitámasztós, viszont ezzel is az a baj, hogy ott kell hozzá lenni. Eddig nem mondtam, de fontos lehet, hogy a házunk kerttel egy utcába, de másik oldalon, olyan 200m-re van, nem tudunk mindig ott lenni.
2013. júl. 20. 15:00
 15/18 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy a dupla kerítés megoldás lehet. A külső normál, a belsőben áram van. A külsőre ki van írva, hogy ne gyere be, mer m....sz a delej, de azon még át lehet jönni. Viszont ha a belső megcsapja, akkor már nagyon nem pampoghat, hiszen ki volt írva a figyelmeztetés. Amúgy szerintem a kerítés + idomított kutyák megoldás. Egy-két kutyával még elbánhatnak, de egy 5+ fős falka ellen szerintem esélytelenek.
2013. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű ám annyi kutyát tartani. Nekem 4 van. Persze, nem ezsköznek tartjuk őket, hanem családtagnak. Szerintem másképpen nem is szabad, mert rengeteget veszít az ember.

Az áram jó ötlet. De csak egyet szed le, mert rövidre zár a rendszer.

2013. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Aspartia válasza:
Hallod, komolyan ez eszméletlen már ami itt folyik. Még nekik áll feljebb, hogy nem lophatnak, besz*rás...
2013. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Aspartia válasza:
Egyébként bocs, de nem tudok segíteni. Bár annyit igen, hogy az áramos kerítés sem biztos, hogy jó megoldás: pár éve egy öreg bácsi börtönbe került miatta ,mert meghalt a cigó aki lopni akart, mert részeg volt asszem.
2013. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!