Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 50nm-es füves terület...

Van egy 50nm-es füves terület amiből veteményest szeretnék csinálni. Szerintetek gyomirtózzak?

Figyelt kérdés
Eddig szép füves kertünk volt de belevágok a veteményezésbe össze felszeretném ásni a területet csak az a kérdés hogy ha előtte gyomirtóztok az segít e nekem vagy sem?

2013. júl. 24. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltétlen gyomirtózz,felszivódóval
2013. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudsz valami márkát ajánlani?

2013. júl. 24. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha veteményezni akarsz akkor felejtsd el örökre a gyomirtót. Ez nem nagy terület. Már most fordítsd fel, és tartsd tükör tisztán / kapáld / .

A gyomirtós földben a növények nem is fejlődnek megfelelően !!! Tapasztalatból tudom.Több HA földet művelünk. A gyomirtó kiveszi a tápanyagot a földből.Nem beszélve arról,hogy saját célra gyomirtós földben akarsz termelni . :-) Gyomirtó = nyeles gyomirtó.

2013. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 titak ***** válasza:
Felszívódó gyomirtó azért felszívódó, mert a növény levelein (zöld részein) keresztül szívódik fel. Semmi köze a talajhoz. A növény táprendszerét teszi tönkre. Lényege, hogy elpusztítja a n.gyökereit is, ezzel meggátolja hogy az újra (tőről) kihajtson. A kiszóródott magok gyomirtózás után is kikelnek. Különben meg a legtöbb felszívódó gy.irtó használat után 2-3 nap alatt felbomlik.
2013. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es . Így van. Elméletileg, ezt azért mondják,hogy vegyed meg. Ha a növényvédő szerek ,és sok minden más Gy lenne akkor a környezet károsítás nem itt tartana ahol tart. De én nem vitázok veled mert te ,ezt biztosan jobban tudod mint és,hiszen te gyakorlott vagy ebben a témában.
2013. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 titak ***** válasza:

#4-es vagyok (van nevem is) XD


Igazad va #5-ös (miért nincs neved?), van valami ismeretem a vegyszerekről. Van egy kopott végzetségem RID-ből (A Veszélyes Áruk Nemzetközi Vasúti Fuvarozásáról szóló szabályzat)

Ha érdekel: [link] (kb.1200 oldal)

röviden: [link]


Én jobban félek a multiknál kapható "bio" ételektől/zöldségektől, mint az általam "vegyszerezett" terméstől. (én legalább tudom mitől kapok nyavalyát)

2013. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Talajtakarásról senki nem hallott még?Borzalmas:D

Egy ilyen nagyságú területet libákkal tisztítottam meg és utána jött a fóliázás.

2014. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!