Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról vetett hagymával mit...

Magról vetett hagymával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Tavasszal vetettem hagymamagot, ami mostanra elszáradt leveleivel kb fél dió nagyságúra nőtt. Gondolom ebből dughagyma lett, vagyis az ősszel vagy tavasszal újra el kéne dugványoznom.

Igenám, de a hagyma kétnyári és ha magszárat hoz, a feje fogyasztásra alkalmatlanná válik, megfásul. Van rá esély, hogy úgy lesz kétnyári, hogy nem hoz magszárat és szép nagy fejek képződnek? Vagy akkor 3 nyári és a nagy fej földben hagyása esetén hoz virágot? :)



2013. júl. 29. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit elvetettél az megfelel dughagymának,mi már kis korom óta így csináltuk öreganyámmal,szóval megfelel...szépen kifejlődnek,normális hagymák lesznek belőle.....csak hogyha már elszáradt az eldugdosott dughagyma,benn marad a földbe,az lehet újra kihajt,és felmagzik így kétnyári...

Vagy pedig a másik lehetőség ,hogy MEGZABÁLJUK...:DDD

2013. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezt hívják dughagymának. (A vöröshagyma legtöbb fajtája kétnyári.)

Minél nagyobb a dughagyma, annál nagyobb eséllyel magzik fel.

Ha tavasszal hideget kap, az indítja be (legtöbbször) a felmagzást. Ezért csak április elején kell elduggatni a felmagzásra hajlamos fajtákat.

Vagy, amit mi csinálunk: a nagyokat március elején/közepén, ahogy az idő engedi, ezt aztán kiszedjük zöldhagymának.

A kisebbeket külön duggatjuk április legelején, ezekből lesz a fejes vöröshagyma ilyenkorra. (Tegnap szedtük ki, szép nagyok lettek.)

2013. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi pánik ha felmagzik.

Én tavaly a hosszú ősz miatt bizony sok hagymát már akkor eldugdostam.

Valóban sok felmagzott abból az adagból. Kicsit későn de letördeltem ezeket. Tettem tavasszal is, na azt teszem el télire ha csak el nem fogy hamarabb.

Szépen kezd nőni a feje mindegyiknek, amit tavaly tettem el és amit az idén tavasszal, a magszárba induló meg majd elszárad.

Illetve szerintem hamar el fog fogyni :)

És el is döntögettem őket kb 1 hete.

Magról amit vetettem, azt a leszáradás után, felszedjük, és van dughagymánk.

Szerintem " ősidik óta " így csinálják

2014. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!