Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért NEM algásodik a kerti...

Miért NEM algásodik a kerti tavam?

Figyelt kérdés

Április óta folyamatosan van benne víz, de minden csere után (vagy legalább a 2/3-át cseréltem) 2-3 nap múlva már csak 40-50 centi mélységig lehetett lelátni, aztán 1 hét múlva legfeljebb 30 centire és bezöldült.


A legutóbbi feltöltés óta egy hét telt el, azonban szinte kristály tiszta, 1 méterre is lelátni, pedig továbbra sincs benne szűrő sem keringetés, továbbra is éri a tűző nap napi 5-6 órát és vannak benne halak is. Algamentesítő sem ment bele.


Az oldalfalon levő moszatok kezdik enni az algákat vagy az a néhány, 2-3 hete betelepített mocsári növény ami még mindig kosárban van?



2013. júl. 30. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenki másnak az algásodás okoz gondokat.Neked meg az ha nem az ? Majd utol ér a végzet ,és lehet jönni ide panaszkodni,segítséget kérni .Nem hiszem hogy sokáig a kivételek közé fogsz tartozni .Na ,az még ennél is nagyobb csoda lenne .
2013. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat, hogy gondot okoz? Én csak magyarázatot vártam volna a jelenségre egy hozzáértőtől, pl. egy biológustól vagy legalább attól aki tapasztalt hasonlót.

Aki nem tudja az okát, az ne írogasson félrevezető dolgokat. Ez most itt nem volt igaz, inkább hitetlenkedésnek tűnt.

2013. júl. 30. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Tavaly olyan algás volt a tavam hogy nem győztem a vizet cserélni most meg tűrhetően tiszta hogy miért nem tudom.
2013. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!