Kezdőoldal » Otthon » Kert » Uborka tőről dinnye nőtt....

Uborka tőről dinnye nőtt. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
A kiskertemben ültettem néhány uborkát, és az egyik tőből érdekes formájú, gömbölyű uborka kezdett nőni. Vártam egy ideig, mi is akar ez lenni, de amikor már elérte a végleges méretét, el elkezdett sárgulni, leszedtem. Épp úgy nézett ki, mint egy kis dinnye, a szára is vastagabb volt. Felvágtam, és valóban, pirosas belseje volt, az íze félig édeskés éretlen dinnye, félig uborka ízű volt. Lehetséges ez valami természetes mutációnak köszönhetően, vagy itt valami tündérmese történt? És mielőtt néhányan azzal jönnek, hogy "biztos véletlenül dinnyét ültettem oda, csak nem figyeltem" NEM. Ugyan arról a tőről nőttek rendes uborkák is, és amúgy is meg tudom külömbözteti a dinnye és az uborka levelét, nem nehéz, mivel teljesen más.

2013. aug. 4. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tündérmeséről,hanem egy elfajzott uborkáról van szó .

Ez adódhat a méhek porzásától is .

2013. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is a méhekre gyanakodtam, mert van is a közelben dinnyebokor, kb 5 méterre az uborkáktól, a szomszédban.
2013. aug. 4. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!