Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri otthoni körülmények...

Megéri otthoni körülmények között petrezselymet, sárgarépát, paprikát eladásra termeszteni? Milyen probléma merülhet fel eladásukkor? /adó, büntetés/

Figyelt kérdés
Nem vagyunk vállalkozói forma, sem őstermelők. Csak családnak és a falubelieknek árulnánk. Nem járnánk vele piacolni +ilyenek.
2009. okt. 26. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Bármit eladsz azt nyugtával, vagy számlával kell, hogy igazold! Ez a törvényes, így az Apeh-tól igényelned kellene vállalkozói igazolvány, mert ha lebuksz akkor súlyos büntetést kell kifizetned! De lehet, hogy szerencsés leszel és nem buksz le!!

Mert lehet, hogy valaki megirigyel és feljelent ez a való világ sajnos.

Remélem valamennyit tudtam segíteni!

Üdv egy 17 hónapos anyuka, aki 15 hetes kismama is.

2009. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha nyugtatömbbel igazolom az eladást akkor már nem érhet baj? Ezt hol kell leadni miszerint törvényes eladásról van szó? Vagy gondosan őrizem meg ha netán ellenőrzés lenne?
2009. okt. 26. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem mégy ki a piacra akkor milyen büntetést kapnál?

Ha családban el tudod adni akkor OK.

2009. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ELSŐ VÁLASZOLÓ VAGYOK, kell egy könyvelő aki intézi a formai dolgokat az apeh felé! Amúgy a vállalkozói igazolványt neked kell igényelni. Személy szerint inkább legyen legális, mint egyszer megégesd a kezed!!

Amúgy meg mondom bárki egy rossz szomszéd is feljelenthet!

Érdeklőd meg a falugazdásztól, vagy a legközelebbi apeh-nál, hogy vannak ezek a dolgok!

Üdv az anyuka!

2009. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen vállalkozói igazolványról beszélsz?

Én is termelő vagyok, de nekem őstermelői igazolványom van vállalkozói nincs és nem is kell.

2009. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok!


Amíg nem jöttem el szülni, addig egy papír-írószer boltba dolgoztam és az össze őstermelő amikor nyugtát jött venni, hozta a vállalkozói igazolványát!

Erről beszélek!

Segíteni szerettem volna a kérdezőnek, nem vitát szítani az okoskodokkal.

Az Anyuka.

2009. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam a paprika minden évben bejön, de sokat kell locsolni. Szerencsés telepíteni öntözőrendszert a kertbe.

A petrezselyem nekem úgy vált be a legjobban, hogy október végén-november közepén elültetem, és kora tavasszal előbújik. Hamar van zöldje és szebben fejlődik, mint a tavaszi vetésű. Sárgarépában nem vagyok ilyen szerencsés, az általában csak annyi terem, ami a családnak elég. Viszont idén is nagyon bejött a tök, a cukkini, a kígyóuborka (támrendszerre futtatva), és a zöldbab. Ezekből néha lehet bevinni ismerősöknek, munkatársaknak, stb. Én inkább cserélni szoktam (neked mid van, nekem mim van alapon). Ez ugyanis mégsem kereskedelem. Cserébe kaptam cseresznyét, almát, pucolt diót, mákot, stb. Ami nekem nem volt.

2009. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!