Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea átültetése, gondozása...

Orchidea átültetése, gondozása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Eddig nálam a karácsonyi kaktusz volt az egyetlen növény, ami túl élte. Most megörököltem két már visszavágott orchideát. De nem tudom mennyire kell visszavágni, ha ugyan kell. Illetve, hogy hogyan ültessem át?


Ez az egyik:

[link]

[link]


Kell-e visszavágni még jobban, illetve kell-e átültetni?


A másik:


[link]


Ezt gondolom át kell ültetni. De hogyan? A zöld rész benne legyen vagy ne? Mibe ültessem, hogy? Illetve kell-e rövidebbre vágni?



2013. aug. 11. 19:53
 1/2 HP2000 válasza:

Én a helyedben visszavágnám azokat a virágszárakat tövig. Tudom van aki nem vágja vissza az újravirágzás reményében. Szerintem nem kell, majd ha akar virágozni a növény, akkor hoz új virágszárat. Amúgy is szebb a virágzat, ha teljesen új virágszáron képződik, mintha egy ilyen visszavágotton.

A harmadik képen szereplő növényt minél hamarabb töltsd fel ültetőközeggel, mert így nem lesz jó. Amik nem mennek be a cserépbe léggyökerek azt ne erőltesd, a többit pedig rakd bele.

Itt részletesen leírtam erről a témáról mindent, amit tudok. Remélem segíteni fog:

[link]


Ez volt az első rész, ez pedig a második:

[link]


Jobb lett volna ezt az egész műveletet tavasszal végrehajtani, de gondolom már nincs választásod.

2013. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kaspó nagyon szép tud lenni, viszont sosem átlátszó. Az orchidea gyökere viszont szereti a fényt, és a levegöt is, amiböl a kaspóban egyaránt kevés van. Ezért hozott neked sok léggyökeret.

Ültesd át nagyobb, jól levegözö átlàtszò edénybe. A viràgszárat 1/3 ra vissza kell nyírni. Használj nagy szemcsés fenyökérget (az apró szemcsésben fullad) és ne locsold túl.

2013. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!