Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 750 m2-es földterületre...

Egy 750 m2-es földterületre mennyi trágyát kell felhasználni? Milyen trágyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Homokos a talaj és elég szegény, évek óta nem volt trágyázva. A Tesco-ban lehet szarvasmarha trágyát kapni, az jó rá? És mennyit kell felhasználni egy ekkora földterületre?

2013. aug. 19. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mielőtt trágyáznád érdemes bevizsgáltatni. Egyébként lakhelytől is függ milyen trágyát ajánlanék. Ilyen műveleteknél jobb kerülni a multikat, nézz meg inkább egy mezőgazdasági boltot. A mennyit vegyél kérdésre nehéz válaszolni, mert trágyafüggő is. Van amelyikből több kell, valamelyikből kevesebb. Ha zöldséget,gyümölcsöt szeretnél termeszteni, akkor csirketrágyát keressél, mert az erősebb és több kalcium is van benne. Nekem a Natúr Bio Organic elég szimpatikus anyag, én biztosan azt keresném.
2013. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz az 50L marhatrágya 550-600 ft-ért, mert gazdaboltban egy ezres is van ugyanaz. Köbmétere így 12000 Ft-ra jön ki, de 100 nm-re nyugodtan számolhatsz 1 köbméternyit veteménynél. Fűnél a felét. Van olyan vetemény ami a nitrogént szereti jobban mint a káliumot. Ha tudsz hozatni valahonnan (goolge) az olcsóbb, mert úgy a feléből kijössz. Én 6000Ft/m3 találtam kiszállítással.
2013. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!