Kezdőoldal » Otthon » Kert » Golgota virágot hogy kell...

Golgota virágot hogy kell átteleltetni?

Figyelt kérdés

Ki van ültetve földbe, nem cserépben van, így nem tudom télen melegebb helyre vinni.


Lenne még egy olyan kérdésem is, hogy létezik-e olyan honlap, vagy fórum, ahol kerti virágokat be lehet azonosítattni?

Kaptam négy kis cserép futós virágot. Azt mondták iszalag. Közben kiderült nem iszalag, mert nem hasonlít rá. Mind a négy fejlődik, szépen nőnek, viszont a négyből csak három egyforma. Egy közülük hasonlít a trombita, vagy tölcsér virágra, a másik három nem. viszont olvastam, hogy a trombitavirág mérgező, hallucinogén. Van egy 4 éves kisfiam, ha valóban ez a növény, akkor tövestől kell kitépnem.

A másik három futós fogalmam sincs, hogy mi lehet. Fénykép alapján itt neten be tudják azonosítani?


2013. aug. 22. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Google képkeresőben esetleg be lehet azonosítani, de ha lefényképezed, belinkeled, itt biztosan felismeri valaki. Golgotát ha nem lesz nagyon erős fagy akkor elég visszavágni és "betakarni". Száraz falevéllel, fenyőmulccsal, vagy szalmával. :)
2013. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A képkeresőben már nagyon sokat kutakodtam. Az egyik "csemetém" levelei hasonlítanak csak a trombitavirágra.

Nyilván le fogom fényképezni, hátha felismeri valaki :)

2013. aug. 22. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!