Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi vízből tudnám feltölten...

Mennyi vízből tudnám feltölteni a tavamat? Pénzben jól számoltam, hogy kb 5200ft-ból lenne feltöltve a tó? A tó 23,65-24 négyzetméteres kb és kb 24000 liter vízre lenne szükségem. Nem jól számoltam? A víznek m3-re 218,95 forint

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a számolás jó
2013. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha van csatornadíj és nincs kerti vízóra, akkor szorozd meg 2,5-el, mert az egységnyi csatornadíj drágább mint a víz.
2013. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) valamit ki kell találnom, hogy hogyan tudnám esővízzel vagy valami olcsóbb megoldással feltölteni
2013. aug. 26. 14:44
 4/13 anonim ***** válasza:
szűrő/forgató rendszered is van hozzá, vagy két hét múlva büdös állotvízes pocsolyád lesz?
2013. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szökőkutas szűrőm van, de emellett és enélkül is ekkora tónál bőven megvan az esély, hogy megfelelő növények mellett beáll a biológiai egyensúly :)
2013. aug. 26. 14:53
 6/13 dirtboy ***** válasza:

ha fele ennyi víz lenne akkor is szép lehetne a tó szűrők meg minden nélkül.

nem kell keverni a kerti tavat a medencével amit tele kell vegyszerezni meg szűrni hogy tiszta maradjon.


kérdező.

hosszú távon érdemesebb lenne egy fúrt kút,az ásott meg a legjobb lenne.

2013. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
dirtboy köszi :) ezt a kutas dolgot elmagyaráznád nekem? hogy érted? :)
2013. aug. 26. 17:45
 8/13 dirtboy ***** válasza:

úgy hogy nem csapvízből töltenéd fel hanem talajvízből.

fúratsz egy kis kutat 1nap alatt meg is van aztán bele egy csőszivattyú és abból engeded a vizet.

szerintem olcsóbb az áram fogyasztása mint a csapvizet engedni,persze szivsttyú meg fúratás,slag mind pénzbe van de füvet mindent tudsz már majd utána erről locsolni.

én is kútból oldom meg a vízellátást csak ásott kútból.

2013. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: nyáron ásott kútból töltöttem fel, 1 hét alatt bealgásodott, csapvízből 2 hét. Ezt többször is lepróbáltam. A klór egy picit visszafogja szerintem az algásodást, de a halakat még nem károsítja. Szűrő mindenképp kell ha kristály tiszta vizet szeretnél és nem egy zöld mocskot egy hónap múlva. A biológiai egyensúly nálam beállt szűrő és vízforgatás nélkül, de az a sok növénynek köszönhető, igaz a víz nem kristály tiszta csak tiszta.
2013. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 dirtboy ***** válasza:

egyébkén igen a csapvizes kicsivel késôbb algásodik csaj hát a csapvíz kicsit koltséges ha enkkora mennyiségrôl van szó.

az én tavan is kb 23köbös,szûrõ nincs de egész tiszta a víz pedig sok hal van benne,a növények megoldják.

2013. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!