Kezdőoldal » Otthon » Kert » Partner p740 láncfűrészem...

Túramotoros kérdése:

Partner p740 láncfűrészem van, a használati útmutatón kivűl, adjatok nekem kérlek titeket tanácsot. Garden 2t fullszintetikus olaj jó a benzinbe? Valamint menyi időnként kell pihentetni? A Houspwarna forgalmazza.1:40keveréket ajánlanak hozzá.

Figyelt kérdés
Keverhetem a benzint olajosabbra,(mint a kínaiaknál)25-30as arányba?30e ft-os árával nem dönti meg a mázsát,fa aprításra kisebb fák kidöntésére szeretném használni.Anyagra milyen minőség?Válaszotok köszi

#Partner p740 #benzin motoros lánc fűrész
2013. szept. 7. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az írt olaj jó hozzá,és 1.40 es keveréket használ .

Már ez is bőséges kenést bitosit .Nem dolgozol te olyan gyorsan ,hogy pihentetni kellene .De ez a mai gépeknél már nem is szokás .

2013. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát. . .a hiba az az Mtd gcs46/40 nél kezdődőtt a sorozatos gyujtás hibái még hagyján meg h úgy ette a gyertyákat!Kb 10 és 30cm közti akácot aprítottam vele kb 20 fokos kinti hömérséklet volt!A gép felső műanyag burkolata megolvadt,füstölni kezdett,a dugó gyűrű besült.Azóta félek picit és olajosabbra kevertem a benzint a kerti gépeimben!Amúgy hogy lehet megnövelni az élettartamát?(azon kívűl h nem használom?)
2013. szept. 7. 19:58
 3/5 Bálint Istvan52 ***** válasza:
Ezek a gépek nagyon kiskerti felhasználásra, rövid folyamatos üzemre készültek. Érdemesebb legközelebb valami akcióban még a legkisebb Husquarnát vagy Stihl-t megvenni,ezek 30 cm átmérőig kényelmesen vágnak.A túlmelegedést sokszor a túl feszes lánc, rossz kenés vagy az életlen fogak okozzák, nem a folyamatos üzem. üdv. bi
2013. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj nagyon, hogy a lánc olajozása mindig megfelelő legyen. Noname kínai gépeknél gyakran van, hogy feltöltöd a láncolajozó tartályát, folyik az olaj mindenhova, csak éppen a láncra nem, az meg szépen besül, rosszabb esetben szétszáll a lánc. Első indításnál érdemes olajosabbra keverni, utána nem.
2013. szept. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor maradhat a 40es keverék!A lánc élére feszességére és az olajzóra nagyon fogok figyelni.Elég tanuló pénz volt az mtd!Ott szerintem a láncnak hamar elment az éle.Az erősen közrejátszhatott a túlmelegedésben.Köszi
2013. szept. 8. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!