Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti öntözéshez /csőkút...

Kerti öntözéshez /csőkút van/Straus méykúti cső szivattyút vásárolnék. Kérdésem hogy ismeri vagy használja-e valaki a márkát, megbizhato-e? Az ára nagyon kedvező, ha megbizható.

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 11:31
 1/3 Aaroon válasza:
Én vettem ilyet, megbántam. 10m kábellel adják, nem véletlenül. 1"-os csövön kb ennyit is tud. Piacokon árulják így kevés esély van a garancia érvényesítésére ha baj van.
2014. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kedvező ára miatt vettem. 3 évet bírt. Úgy ment tönkre, hogy a felső vége levált. Amikor felhúztam, láttam, hogy a négy csavarból kettőnek letört a feje, így nem csak a csőbe tolta a vizet. Kizárt, hogy elfagyott, mert ez 12 m mélyen elég esélytelen, mivel a gyűrűs kutunk még sosem fagyott be. Ugyan a háza rozsdamentes, de a fedőrész rögzítő csavarjai elkorrodáltak, ezért szakadt le a fejük. Gondolom többek között ezért volt 14990 forint és nem 50-60 ezer, mint a minőségibb darabok. Most veszek egy másik ugyanilyet, és lecserélem a 4 db 20 cm hosszú hatlapfejű csavart rozsdamentesre, meg a belógató kötél gyűrűs csavarjait is. Sajnos a meglevő szivattyúból kevés eséllyel tudom kiműteni a fejvesztett két darab csavart. Ha megjavítta
2016. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedvező ára miatt vettem. 3 évet bírt. Úgy ment tönkre, hogy a felső vége levált. Amikor felhúztam, láttam, hogy a négy csavarból kettőnek letört a feje, így nem csak a csőbe tolta a vizet. Kizárt, hogy elfagyott, mert ez 12 m mélyen elég esélytelen, mivel a gyűrűs kutunk még sosem fagyott be. Ugyan a háza rozsdamentes, de a fedőrész rögzítő csavarjai elkorrodáltak, ezért szakadt le a fejük. Gondolom többek között ezért volt 14990 forint és nem 50-60 ezer, mint a minőségibb darabok. Most veszek egy másik ugyanilyet, és lecserélem a 4 db 20 cm hosszú hatlapfejű csavart rozsdamentesre, meg a belógató kötél gyűrűs csavarjait is. Sajnos a meglevő szivattyúból kevés eséllyel tudom kiműteni a fejvesztett két darab csavart. Ha megjavíttatnám, sztem kb egy 10-esbe kerülne, így inkább az újat választom. Vízszállítási teljesítményét 20 m collos KPE cső és mögötte 50 m 3/4 collos tömlő végén mérve 30 l/perc értéknek mértem, még a 2. évben is, ami kb a gyári adat, (ami 33 l/perc 2850-es fordulatszámon).

Nekem bejött, de csak mindennapos locsolásra használtam kb napi 1 órát amikor szükséges volt a vízpótlás. "Madarastesco"-ban vettem.

2016. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!