Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem ismer valaki véletlenül...

Nem ismer valaki véletlenül olyan nagyvárosi klímát elviselő fát, ami 10-15 méternél nem magasabb, jó árnyékot ad, illatos virágú és van valami haszna (pl.: meg lehet enni, teát lehet csinálni valamijéből stb.)? És nem gyümölcsfa.

Figyelt kérdés
Szelídgesztenyét néztem ki, de azt olvastam 25-30 méterre is megnő. Köszönöm!
2013. szept. 16. 15:01
 1/6 anonim válasza:
Hársfa. Elképesztően jó illata van, teát lehet belőle csinálni, és szerintem egyes fajtái nem nőnek olyan nagyra. Azt nem tudom, hogy jól viseli-e a nagyvárosi klímát. :)
2013. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen a Hársfa megnő 20 méterre is, de ahhoz kell vagy 40-50 év akár a szelídgesztenyénél. Nagyvárosi parkokban rengeteg van belőle és a teája igen jó dolog, a virága jellegzetesen illatos, bár jelentéktelen a kinézete. A gesztenyével szemben az az előnye, hogy ha a termés a fejére esik valakinek, az nem fáj.
2013. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
füge
2013. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A füge virágát nekem még sosem sikerült látni .. pedig van neki állítólag. Esetleg a mogyorófa. Nem a bokor változat!
2013. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2013. szept. 17. 07:19
 6/6 zebulon66 ***** válasza:

Ha még olvasná valaki.

Ha szükség van arra, hogy elviselje a nagyvárosi klímát elégedjünk meg azzal, hogy árnyékot ad, ne abból akarjunk teát csinálni.

2017. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!