Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek lesz még virág az...

Szerintetek lesz még virág az orchideán? Képek

Figyelt kérdés

Januárban kaptam, kb márciusban már lehullatta a virágait, a levelei elsárgultak. Nemrég ujrahajtottak, viszonylag szépek lettek az új levelek. A szára száraz, a léggyökerei is elszáradtak már. Van esély a virágzásra?


[link]


[link]


[link]


2013. szept. 17. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig van egy pihenőidőszaka, utána pár hónap múlva megint lesznek rajta virágok, a léggyökerek pedig idővel leszáradnak. Bár nálam soha nem voltak sárgásak a levelek. Ha jól tudom a sárgulás a túlöntözéstől van, talán túl sok vizet kap? Vagy nincs lyuk a cserép alján és pang benne a víz?
2013. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sárga levelek attól voltak, de az már elmúlt. Ennyi ideig tartana a pihenő időszak? Nem sok ez egy kicsit?
2013. szept. 17. 14:29
 3/5 anonim válasza:
Lesz! Nekünk is van egy időszak amikor így néz ki.:)
2013. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. szept. 17. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sárgulást megsínylette és most kihagyott egy évet. Elvileg egy éven belül virágoznia kéne ismét ha a szára nem lenne elszáradva. Nem tudom, hogy hoz helyette másikat, vagy megpróbál regenerálni valamit. Valamit kell neki csinálnia.
2013. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!