Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lecsópaprika az egy paprika...

A lecsópaprika az egy paprika fajta?

Figyelt kérdés
Vettem ilyen hálós lecsópaprikát és csak ez van írva rá, hogy étkezési lecsópaprika. Szép nagyok, a végüg pirosas. Ennek a fajtának ez a neve? Ha én magról szeretnék ilyet termeszteni, milyen magot vegyek, mert lecsópaprika magot nem láttam még üzletben.
2013. szept. 20. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fajta.
2013. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A IV. osztályú, fonnyadófélben lévő TV paprikát árulják lecsópaprikának.
2013. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez a tölteni való paprika végső tárolási/eladási fázisban. Közepesen igényes fajta, szereti a tápanyagot és a vizet, különben sok kicsi vékonyhúsú, kesernyés vacak lesz rajta egyszerre. Na, majd jövőre!
2013. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%

Meg a hálóbá több fajta is belekeveredik,uh elég valószínű,hogy nem is egy fajtát vetettél..

Vessél ceceit,az nagyon adja.

Syn. Cecei

2013. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laurens M. válasza:
Senki ne gondolja, hogy a lecsó paprika az a paprika, ami már semmi másra nem jó. A lecsópaprika ugyanis igazából lőcsei paprika, hiszen Lőcse német neve volt Leutschau, vagyis magyarosan lecsó. Tehát önálló fajta, aminek a termése az érésének különféle stádiumaiban a sárgástól a vörösig változik. Így tehát egy növényen belül is megtalálhatóak a színek egyidőben. Ilyen például a nemesített Robin lecsópaprika is: [link]
2019. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!