Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gingko bilobát szeretnék...

Gingko bilobát szeretnék teleltetni. Hogyan kell? Tavasszal kaptam, akkor és nyáron erkélyen "lakott". Be kell hoznom lakásba, ami távfűtéses, tehát viszonylag meleg?

Figyelt kérdés

#Gingko-biloba
2013. szept. 21. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Cserépben még az egyébként télálló növények gyökerei is kifagynak. Mivel túlélt egy jégkorszakot, én átültetném egy jó nagy cserépbe és azt leszigetelném hungarocellel, rongyokkal és kint hagynám. A meleg lakásban nem tudom mi lenne vele 5-6 hónapon át.
2013. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És locsoljam rendszeresen, vagy csak módjával?
2013. szept. 21. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a kint teleltetés a legjobb.

Kiültetheted szabadföldbe, a végleges helyére, de ha cserépben szeretnéd a későbbiekben nevelni (ami egyébként nagyban lecsökkenti a növekedési esélyét), akkor cserepestől süllyeszd a földbe, így oldalról nem kapja a gyökérzet a nagy hidegeket.

Takarni nem is muszáj, de nem árt rádobni a tövére pár marék lombot.


/A hungarocell, rongy akkor ér valamit, ha a növény hőt termel amit vissza lehet tartani./



Szobában, minél melegebb és sötétebb, annál rosszabb.

Megnyurgul, tavaszig legyengül, könnyen elpusztul.

Az öntözés is kényes dolog, el kell találni, hogy ne rothadjon ki, de nem is száradjon ki.


Ja és nem Gingko, hanem Ginkgo.

2013. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!