Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen hasogató gépet ajánlaná...

Milyen hasogató gépet ajánlanátok bükk tölgy cser és akác hasogatásához?

Figyelt kérdés
max 100e-ig. Vannak igen kemény fák is amiket baltával vagy 10-szeri nekifutásra tudom elhasgatni és nagyon fárasztó egyedül vágni a családi tüzifát. Ezért gondoltam veszek egy ilyen gépet.
2013. szept. 21. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=IIIUTV6yR5o


Ez a legegyszerűbb, de a legolcsóbb is!

Vaterán, Jófogás pont hu-n találsz eladót. de házilag is összehozható.

2013. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

valóban a kúpos rönkhasító a legolcsóbb. de óvatosan kell vele bánni.

nekünk hidraulikus van 5,5tonna nyomás, 40-50cm hosszú és 20-25cm átmérőjű fa rakható bele. olcsót ne vegyél ebből a fajtából, mert gyorsan tönkre lehet tenni nagyon nagy fákkal.

2013. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én ilyesmit néztem ki 90e (bemutató darab) neten lehet néha találni...

http://www.youtube.com/watch?v=WXslxVLrj38

2013. szept. 21. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:

2 vagyok

amit belinkeltél Güde, ilyen árban vannak:

[link]

nekünk a [link]

fajta van, több éve jól műkszik.

a kését minden vágásnál tisztítani kell és néha megkenni egy kis olajjal/zsírral. ha nem csinálod, akkor idő után a balta részét képes feltépni (a szomszéd alko-ját 3x hegesztették-olyan kinézetü mint a mienk, csak olcsóbb és ócskább)

2013. szept. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
arra gondoltam a neten találni ilyen "bemutatóü darabokat" azoknak 90e az ára. A güde 6T pl
2013. szept. 22. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!