Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem értem, hogy van az, hogy...

Nem értem, hogy van az, hogy a virágpiacon ott van ezer cserepes növény, amit árulnak, gondolom nem viszik őket mindig haza, de mindegyiknek más az igénye, mégis mindegyik szép?

Figyelt kérdés
amikor viszont én veszek egyet és hazaviszem, hiába próbálom meg az igényeknek megfelelően tartani, pár nap alatt minden tönkremegy.

2013. szept. 21. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert ott az eladó is sok esetben szakképzett kertész .

Ismeri a virágok ápolását is .Ahol meg nem ,oda meg kilátogat a kertész,és öntözi őket megfelelő táp oldattal .

2013. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Java része fóliában vagy üvegházban van termesztve, így elég jól vannak determinálva (folyamatosan van bimbós és virágos állomány) és kiegyenlítettek a körülmények is. Aztán hazavive a lakásban esetleg nagy lesz a szárazság (páratartalom), vagy a tűző nap lesz neki túl fura hirtelen ha kirakod. Normál esetben a krizantém október elejétől, közepétől virágzik a szabadban, mégis már egy hónapja kapni virágzó cserepeseket a boltokban.
2013. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de én vettem már kaktuszt, bonsait, pozsgásat, sivatagit, minden félét. Mindegyiknek más a szükséglete elmondták és utánaolvastam. Amikor hazajöttem annak megfelelően tartottam vagy szobában vagy erkélyen, vagy hidegen vagy melegen, vagy sötétben vagy fényen stb. Ahol voltak ott ind egyforma körülmény volt mégis jól voltak a boltban, itthon meg mindegyik egy-két nap alatt látszott, hogy nem jók neki.
2013. szept. 21. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:

A bonsait még meg is értem, de a többit nem, mert azok egy sima ablakpárkányon elvannak.

Tulajdonképpen együtt nem is működik egy kaktusz és egy bonsai. Az egyiknek száraz levegő kell, a másiknak magas páratartalom. Ez egy kisebb lakáson beül megoldhatatlan probléma.

2013. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden virágot otthon át kell ültetni, mert a bolti cserépben alig van földje.
2013. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bonsainak az a lényege hogy öregíteni kell, nem kell átültetni, és az eladó egyébként fél órát mesélte, hogy mi a lényeg
2013. szept. 22. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!