Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha levágtam majdnem tövig az...

Ha levágtam majdnem tövig az elszáradt szárát az orchideámnak, mikor kezd újból szárat növeszteni?

Figyelt kérdés
Hetek,hónapok?kb. mennyi idő kell neki.Ilyenkor tápozzam?Köszi a hozzáértők válaszát!:)
2013. szept. 26. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Hozzaertö nem vagyok, igy alig merek irni, de hatha segitenek a tapasztalataim. Szerintem tapoldatozni semmikeppen! Nekem kb 8 evig volt meg az orchideam, bar a szara itt-ott szaradasnak indult. A tövenel ugy nezett ki, mintha rothadna, itt kezdödött szaradni, es mindig egyre szarazabb lett. Egy evben 2-szer viragzott (valtozo, hogy mikor, de a vendegek mindig meglepödtek, hogy ilyenkor is meg viragzik?!), es leviragzas utan levittem a pincebe. Itt nem is nagyon öntöztem, talan havonta egyszer, de lehet, hogy ez is elmaradt neha. Nyugati ablakban a kazanhelysegben volt (olajfütes), tehat vilagos es nem tul hideg helyen, majd amikor nagy meglepetesemre ujra nyilni kezdett egy virag, felhoztam. Sohasem tapoztam, es viragzo idöszakban hetente egyszer öntöztem allott csapvizzel, ugy, hogy ne alljon a cserepben a viz. Ez igy ment 8 evig, miközben azt hittem, ez mar annyira elszaradt, meg mindig volt valami hajtas rajta, söt mindig egyre több viraga lett! Sajnos a novemberi költözest nem elte tul, bar itt nem is tudnam telire tarolni es a lakasban sincs annyi hely viragoknak. Igy azt javaslom, ne vagd le legközelebb, es azt nem tudom, hogy mikor nö ujra, de a helyedben nem tapoznam.
2013. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!Egyszer tápoztam még,de akkor inkább hagyom.Locsolni is ritkábban szoktam már,mert látszik,hogy zöld a gyökere a cserépben,nyáron hamarabb elszürkült,vagy nem volt olyan zöld,na akkor locsoltam meg.Minden esetre remélem nem csináltam nagy bajt,és fog majd szárat hozni,és virágozni....
2013. szept. 29. 21:08
 3/7 Bálint Istvan52 ***** válasza:
Az orchideákat nem szabad sötétben tárolni / trópusi növény /. Átlátszó cserepet igényel, és havonta egyszer alulról kell felszivatni. Évente általában kétszer virágzik, nem bírja a helyváltoztatást. üdv. bi.
2013. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szivesen, es örülök, hogy egy hozzaertö is irt! :)

Tenyleg nem sötet pinceben volt a pihenesi idöszak alatt, hanem ugyanugy nyugati ablakban, gyakorlatilag egy szinttel lejjebb, mint a viragzasi idöszakban. Azert a pihenesi idöszakban azt javaslom, nalamnal gyakrabban öntözd, tehat kicsit ritkabban, mint viragzas alatt (2-3 hetente?), mert lehet, hogy nekem ezert kezdett el szaradni a tövenel. Bar 8 evig csodalatos volt, a gyökere eleg korhadtnak nezett ki, igaz, nem is volt atlatszo cserepben.

Az mit jelent, hogy havonta egyszer felszivatni?

1.

2013. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Van aki a zuhanyoztatásra esküszik, van, aki arra, hogy egy éjszakára elmeríti a cserepet vízben, és állni hagyja, öntözésképp. A felszívatás ezt is jelentheti, vagy az alulról öntözést(gondolom a tőrothadást elkerülendő)

Én nem mondanám, hogy inkább ne tápozzunk, inkább tápozzunk!!, könnyebben virágzik, de én sem vagyok hozzáértő, csak egy kicsit tapasztalt..(és tényleg csak kicsit, nem irónia!)

2013. nov. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Reszemröl köszönet. :) Tehat felszivatas = neha egy-egy ejszakara vizben aztatni az egesz cserepet ugy, hogy teljesen befedje a viz a földes reszt??? Evente, hetente vagy leviragzas utan vagy mikor, milyen idöközönkent? Ilyen modszerröl meg nem is hallottam...

1.

2013. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyebkent en irtam, hogy pihenesi idöszak alatt sztem ne tapozzuk, mert en sosem tapoztam, es pihenesi idöszakban meg öntözni is alig öntöztem, es igy viragzott honapokig (talan 3-4 honap volt evente a pihenesi idöszak a pinceben), es minden even egyre több viraga lett amellett, hogy a töve egyre szaradtabbnak nezett ki. A vegen mar csak a falhoz tamasztva volt az ablakban, mivel a viragok sulya lehuzta, leesett volna.

(A tövenel vmit mashogy kellett volna, ezert kerdeztem.)

1.

2013. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!