Kezdőoldal » Otthon » Kert » A golgotavirág termése a...

A golgotavirág termése a maracuja miért sárga és miért szivacsos a belseje nálam?

Figyelt kérdés
Nincs benne mag, és nem is zselés

2013. okt. 4. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószinüleg nem lett beporozva. Viszont normál esetben is szivacsos a belseje, csak vannak benne magok is.
2013. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy Passiflora edulisod van?


Ami hazánkban jobban elterjedt a kék golgotavirág (P. careulea) de néhányan maraguja/maracuja néven árusítják.


Milyen volt a virágja?

2013. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tegnap 18:40-es: a P.caerulea is hoz termést, magokkal, feltéve, hogy sikerül két olyan növényt találni, amik genetikailag különböznek. Ugyanis a Mo-on találhatü növények 2-3 anyanövényböl származnak vegetativ szaporítással, és ezért nagyon nehéz megfelelö szülöpárt találni. De a termése ugyan ehetö, de nem igazán finom (legalább is szerintem)
2013. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Ennek kék virágja van, ilyen (netről másoltam be, ez nem az enyém):


[link]


a termés meg sárga, sima, de belül ahogy írtam szivacsos a szélén, a közepe meg üreges, mag egy szem se. Gondolom akkor tényleg azzal van a baj hogy valamiből nem kapott eleget vagy nem lett beporozva, vagy nem tudom.

2013. okt. 5. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a képen a P.caerulea, erröl írtam, hogy mivel majnem mind azonos növénytöl származik, nem igazán lesz magja.
2013. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A termésed nem maracuja. (annak egyébként a levele is más)


Hol vetted?



"majnem mind azonos növénytöl származik"

A vasfüggöny idejében talán igaz volt ez az állítás.


Már vetőmagot is forgalmaznak, meg biztos, hogy jött külföldről egy csomó leveles formában is.

Meg horvátból is hozzák haza a népek...

2013. okt. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet. A kék golgoravirágnak egyébként ilyen sima sárga gyümölcse kell legyen. Az ize ugyanaz mint a ráncosnak. Sajnos az enyém is üres belül. Ez arra vallhat, hogy nincs megfelelően beporozva. Én azt hittem idáig, hogy a saját porzóját kenni a bibére elég. De lehet ha itt a hiba.
2018. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!