Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet türkesztáni szilt...

Hol lehet türkesztáni szilt (csodasövényt) venni Budapesten, személyesen és reális áron (100 Ft alatt)? Kb.150 db kellene.

Figyelt kérdés
Szokott lenni akció belőle a nagyáruházakban, de most nem találtam...

2013. okt. 10. 11:39
 1/9 klopusz ***** válasza:

Hátha itt még van, ma még akciós is talán:


[link]

2013. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bocsi, de épp ezeket a helyeket akartam a Budapesten/személyesen szavakkal szűrni :-) A növényt kb. 2x haszonnal adják, ráadásul postai úton én egy végtelenül egyszerű gazdaboltot keresek...
2013. okt. 11. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi úgy tapasztaljuk, hogy a kertészetek nem tartják, legalábbis egyelőre. Jó pár helyen érdeklődtünk már (Dél- Budapest és környéke)kisebb és nagyobb kertészetekben egyaránt. Végül tavaly a szigetszentmiklósi Auchan- ban sikerült vásárolni (gyönyörű lett egyébként a sövény :), a soroksáriban már elfogyott, mire odaértünk. Most is várjuk, hogy meghirdessék, de még belefér, mert okt. végétől érdemes ültetni. Ha ráakadunk ott, vagy valahol máshol, megírom.
2013. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, épp ilyesmit keresek, egy barátom is Auchan-ban vett valami iszonyat mennyiséget tavaly olcsón és tökéletes növény lett. 140 Ft-os szálankénti árral találkoztam persze "profi" boltban, de ugyanúgy nézett ki, mint az Auchan-os verzió, hát inkább várok...:-) Megköszönöm, ha írtok, én is azért keresgélek, aztán majd megosztjuk a tudást :-)
2013. okt. 13. 09:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Na majd akkor nézzétek meg a sövényt, amikor 6-8 éves lesz. Egy kezelhetetlen, visszafoghatatlan bozót, amit hetente kell nyírni.
2013. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia 5- ös! Ezek szerint te már találkoztál ilyen idősebb sövénnyel (a miénk még csak 1 éves). Azt szeretném kérdezni, hogy mi a tapasztalatod, növeszt- e idővel tő- vagy gyökérsarjakat. Köszi.
2013. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem találkoztatok vele eddig semelyik kertészetnél, mert jogszabály szerint még nem szedhették fel a termelők. Nem tudom, hogy erre pontosan milyen időpont vonatkozik, de a szabadgyökerű gyümölcsfát leghamarabb október 10-én, a szőlőt 20-án lehet felszedni, és érthető okokból másnap még nem lesznek ott minden árudában. Ma 17-e van, szerintem hamarosan a legtöbb nagy kertészetnél elérhető lesz. Tavaly én a Silvanusnál vásároltam Békásmegyeren 100 Ft körül, mind megmaradt, és nagyon gyorsan nőnek.
2013. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 köszönöm, hasznos hozzászólás volt, nem tudtam. Elkezdem akkor lassan keresni...

Egyébként én is láttam 4-5 éves példányait, iszonyat nő, de nekem épp ez kell, pusztulóban van egy fűzfám és ha ott semmi nem lesz, a folyamatos szél és a napsütés szétszedi a telket, kell valami helyette.

2013. okt. 18. 14:39
 9/9 Szalai Bátor válasza:
Azért vigyázzatok, hogy hol, mit vesztek, mert a szilfélék terjesztik a szilvészt, ami a kert összes növényét elpusztíthatja. Állítólag a Csodasövény, pont azért csoda, mert valami kezeléssel immunissá tették ez ellen. Én inkább adok érte valamivel többet, mint rizikózzak.
2015. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!