Kezdőoldal » Otthon » Kert » Régi szőlőt hogy lehet megújít...

Régi szőlőt hogy lehet megújítani (már ha lehet)?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen régi lehet, 50 biztos, de lehet h régebbi. Ilyen göcsörtös, sokágú tőkéje van. Mindig nő belőle 4-5 vessző és terem is (csemegeszőlőt), de csak olyan tétován. Sajnos nem értek hozzá. Ha megújítható, és rendesen fog teremni és sokat, akkor szívesen meghagynám, amugy viszont csak foglalja a helyet. Tom h teli a net szőlővel, de épp azért kérdem itt, mert az nekem túl sok. Minden tanács jó. Link is jó. Köszönöm.

2013. okt. 15. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mennyire sikerült átadnom a metszés brutalitását a képekkel, de higgyétek el, hogy öreg szőlőből is lehet fiatal fruskát nevelni ha megszabadítjuk a terheitől."

[link]

2013. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bátorságot máris merítettem belőle. Szóval akkor az erős visszavágás az nem árt neki? Nekem olyanjaim vannak, hogy a képen láthatóaknál sokkal göcsörtösebbek meg több ágúak is. Azokat a tőkerészeket, amelyeken egyáltalán nem volt vessző se már rég, simán le lehet vágni?
2013. okt. 15. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Apósom valahogy a következők szerint csinálta:


Áss kb. egy-másfél méter távolságra az eredeti tőtől egy kb. 50 cm mély, hosszúkás göndröt. A legaljába terítsd el egy lapátnyi tehéntrágyát, majd arra egy sor homokot. Ebbe fektess bele az eredeti tőről kiválasztott, életerős vesszőt úgy, hogy a legvége maradjon kint a friss levegőn, a többi részét pedig takard be a korábban kiásott földdel. Most még ne vágd le az anyatőről, hadd szedje az erőt onnét, télire úgyis elalszik.

Ha száraz az idő, locsold is meg.


Majd ott gyökeret ereszt, tavasszal majd metszéskor leválasztod, és akkor már a saját gyökeréből fog táplálkozni, és kihajtani. Ha minden igaz!!!!

2013. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz tegyél fel 1 képet ide,többet fogok tudni segíteni.Van több hektár szőlőm.
2013. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!

Képet megpróbálok feltenni majd.

2013. okt. 16. 11:42
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is kapsz segítséget!

2013. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2013. okt. 16. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!