Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miert van az, hogy ha veszek...

Poncius kérdése:

Miert van az, hogy ha veszek egy novenyt a boltban, ami elso latasra kicsattan az egeszsegrol. Egy-ket het utan ugy osszezuhan, hogy sok esetben tonkre is megy, pedig igenyei szerint gondozom?

Figyelt kérdés

#lakás #Szoba noveny
2013. okt. 16. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

1. mig eljutsz a bolttól a házig megfázik

2. nem tesz jót neki a hirtelen tápváltás stb

3. nem teljesen elégíted ki az igényeit

4. nem birja a virág a ház energiáit.


a 4-es magyarázata: anyámnak volt virágai, mindegyik szépen nőtt, az egyik ilyen futónövény volt mindenhova vitt belőle, a növényt már kétszer körbe futatta kb a konyhában. aztán egy nap az összes virág kezdett szépen kokadni, beteg lenni (anyám és apám között feszültség volt később el is váltak) azóta egy növény se marad meg nálunk, pedig abból a növényből is hozott vissza ami végig futotta anno a konyhát... mostmár a kaktusz se marad meg. Én kaptam egy cserepes virágot, az is 2 hét után elpusztult.

2013. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon erdekes megkozelites. En is eszre vettem hogy a novenyek nagyon sok ilyet megereznek. Pl van ket ember aki ugyanugy gondozza, amelyik szeretettel teszi, annal sokkal szebben virul.

Viszont a kerdessel kapcsolatban szerintem az a problema, hogy a boltban tul vannak tapozva, igy nagyon megviseli oket a hirtelen valtozas.

2013. okt. 16. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

a boltiak általában tőzeges földbe vannak ültetve, amiben kb 0 a tápanyag, emiatt igénylik a rendszeres tápozást.

Ha hazaviszed, szedj le a gyökeréről amennyi földet bírsz és ültesd normális, komposztos földbe.


ezentúl még lehet probléma az alacsony páratatalom, kevesebb fény...

2013. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azonnal át kell ültetni.
2013. okt. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Huzat is lehet az oka.
2013. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!