Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minden tuja fajta nevelhető...

Minden tuja fajta nevelhető sövénynek?

Figyelt kérdés
Körbe szeretném ültetni a telkem tujával és úgy tetszik nekem csak ha sövénynek nyírom. De attól félek hogy rossz tujárol vettem szaporító anyagot :)

2013. okt. 16. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, lehet, de van aminek egy fő törzse van, azt hagyni kell megerősödni az első vágás előtt, közel a végleges magassághoz.
2013. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

miért nem ültetsz inkább oszlopos borókát?

jobban bírja a szárazságot, hazai viszonyokat betegségellenállóbb...

2013. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keleti tuját válassz szerintem,mert azt lehet nyírni,gyorsan nő,csak az a baja,hogy nem annyira szép,mint a nyugati fajták.
2013. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszi a 3-as válaszoló, hogy nyugati tujából nem lehet sövényt készíteni, a tujasövények 99%-a abból van, keletiből alig.


Hogy a kérdésre válaszoljak: lényegében igen, bár a törpe és a gömb növekedésű fajták nem kimondottan alkalmasak erre a célra, maximum alacsony sövénynek jók. Az oszloposok közül bármelyik alkalmas sövénynek.

2013. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy hogy honnan veszem? Onnan,hogy próbáltam!
2013. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor a maradék 1% vagy. Akármerre mész, szinte mindenhol Thuja occidentalisból (azon belül is főleg Smaragd, Fastigiata, Columna, Brabant és Malonyana fajtákból) készült tujasövényt látni, a Thuja orientalisból alig-alig. nagy hátrányuk, hogy jóval fényigényesebbek, saját árnyékolásuktól ki tudnak ritkulni. Viszont a szárazságot is jobban bírják.
2013. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!