Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyorsan nő a datolyapálma?

Milyen gyorsan nő a datolyapálma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül egy hónapja elültettem pár szem datolyát (snassz boltban kapható aszalt datolya magjait). Már ki is keltek, szépen fejlődnek, mostanra körülbelül 5-7 cm magas kis növénykék fejlődtek belőlük. Kérdésem főleg azoknak szól, akik már ültettek szintén magról. Mi a tapasztalatotok, milyen gyorsan fejlődnek? Fél éves-1 éves korukra mekkorát nőhetnek? Mikor érdemes őket átültetni? Egy kisebb cserépbe dugtam el őket, ebből áll most ki 4 pálcika növény :) Válaszaitokat előre köszönöm, képeket is örömmel fogadok! :)

2013. okt. 29. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
lassan nő
2013. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 évben aránylag gyorsan nő (évi 30-50 cm), aztán belassul a mi éghajlatunk miatt évi 15-20 centire. A mi magról ültetett 29 éves pálmánk mindössze 3 méteres dézsástul, 4x-i átültetés után.
2013. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az érdekelt, hogy mikorra lesz viszonylag esztétikus dísze a lakásnak. Mondjuk egy fél-1 méteres magassággal kibékülnék, onnan pedig csak hajrázzon ahogy tud :) De akkor erre még várnom kell :)
2013. okt. 30. 12:08
 4/5 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a magonc datolyapálmák nem lesznek annyira szépek. Nekem is van egy magonc, kb 20 éves és van egy amit ajándékba kaptam 4 éve, igaz nem egész kicsiként. De a bolti már akkora mint a magonc és sokkal szebb, valahogy jobb a tartása, keményebbek a levelei is. Most itt ez a két nagy pálma, tényleg csak azért nem dobom ki a régit, mert nagyanyám ültette, de ronda.
2013. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a bolti lehet, hogy a saját klímáján nevelkedett.
2013. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!