Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitörténe a homokot használok...

Tamas2000 kérdése:

Mitörténe a homokot használok komposztálálhoz?

Figyelt kérdés
Azért akkarom tudni mert olyan komposztot akarok ami nem keményedik meg és azt tudom hogy azért keményszik meg mert a föld agyagot tartalmaz és a homok nem anyit tartalmaz mint a föld vagy nem is tertalmaz, de nem ez a lényeghogy ha kompostálok a kkor úgyan úgy tápanyagban gazdag lesz a homok és lehet bene ültetni.

2013. okt. 30. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi több éve komposztálunk és földet úgy direktbe nem teszünk hozzá soha, max. ami gyomlálás, összeszedés közben a gyökerekkel együtt bekerül. Évente egyszer forgatjuk meg. Homokot tehetsz bele, szoktak a földbe is tenni, valamelyik növény jobban is szereti a homokosabb talajt. De sokat ne tegyél bele, mert az sem jó.
2013. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem értem el magyaráznád az én nyelvemen.
2013. okt. 30. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a talajod nagyon agyagos, akkor tehetsz bele köbméterszám homokot, a talaj nem lesz laza. Gondolj csak bele: a betonban minél nagyobb a kavics, attól még ugyanolyan keményre köt, hála a cementnek - ez esetben az agyagnak.


Az előzőhöz kiegészítve, a gyökérzöldségek és gumósok azok amelyek a homokos talajt jobban kedvelik, de egy paprikának, uborkának tök mindegy.

2013. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De én úgy értetem hogy föld helyet homokot rakokok a komposztba akkor milesz?
2013. okt. 30. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!