Kezdőoldal » Otthon » Kert » A földbe ásott lefőzött cefre...

A földbe ásott lefőzött cefre káros vagy javítja a talaj tápanyagtartalmát?

Figyelt kérdés
Gondolok a magas ecetsav tartalmára, de mint természetes sav, az is lebomlik, komposztálódik.

2013. okt. 31. 23:20
 1/8 anonim válasza:

Ami természetes alapú "hulladék" (vagyis nem vegykezelt), az mind hasznos lehet. Kérdés, hogy mire akarod használni? Én komposztba tenném, vagy ha már van komposzt, akkor azzal keverve ásnám be. Ha nincs, akkor szénával, falevéllel keverném, lényegébe bármivel, és akkor nem olyan intenzív.

Ha csak eltüntetni akarod, akkor add valakinek, akinek vannak állatai. Azok szeretni fogják.

2013. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lefőzés után megnő benne az ecetsav aránya (mert nem én cefréztem, akkor alig van benne kiforrás után ecet ha magamnak csinálom, mert a vödrön belül még zacskóval is lefedem a felszínét). Jelenleg egy régi emésztőbe öntöm, de ha jó, akkor inkább beásom a földbe. A komposztra nem önteném a szaga miatt és már hely sincs benne.
2013. nov. 1. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Főtt növényi hulladékot nem szabad komposztálni,mert károsodást okozhat a később lezajló folyamatokban.
2013. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy 10 éve öntöttünk ki egy fél hordó cefrét.Elromlott, nem lett jó, és ki sem főzettük.

Iszonyú büdi volt. Ilyenkor ősszel gondoltunk egyet, és kiöntöttük a kertbe, csak egy minimális földdel takartuk, hogy a kutya ha odamenne ne legyen trutyis.


Gondoltuk ott a szabad levegő elillan a szaga, és összeszárad a sűrűje.Hát még a következő tavasszal is szaglott a föld amikor gyomláltam. (Ültetni nem ültettünk épp semmit, ilyen tapasztalataim nincsenek.) Csak a szag... Felejthetetlenül rossz volt!


Amúgy szerintem szagtól függetlenül mindenképp jó lehet a talajnak az ilyesmi... De ez csak tipp.

2013. nov. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor marad a régi emésztő.
2013. nov. 2. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem azért írtam, hogy lebeszéljelek! :-)


Csak számíts erre...!


Ha ahova elásnád, minimum úgy 20 méterre (de inkább több) van onnan, ahol ti vagy a szomszédaitok naponta megfordulnak, akkor teljesen jó lesz a földben!

De ha csak pár méterre a házatok bejáratától, akkor már zavaró lehet.


Na meg mi nem ástuk be rendesen, csak kiöntöttük, és kevés földdel takartuk. Ha te rendesen beásnád és nem a felszínen hagynád, már sokkal jobb lehet az eredmény.


Nálunk számomra csak azért volt emlékezetes a bűze, mert akkor a közelében tevékenykedtem néha ősszel, kora tavasszal...

2013. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebben a videjóban azt mondják hogy mésszel keverve (semlegesíti a savas hatást) kiváló trágya a földnek.
2015. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!