Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek jó, ha így nő a...

Szerintetek jó, ha így nő a harangvirágom? Ha nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szegényke kipusztult a nyáron a hőség miatt, de új cserépbe meg földbe ültettem és azonnal elkezdtek kibújni az új hajtások.

Nekem az ebben a furcsa, hogy túlságosan nyúlánkok, (előtte kicsi, alacsony jó bokros volt) és már jártam úgy vele, hogy egyszercsak elszáradtak, pedig ki lettek támasztva. Mit tegyek, hogy ezek az új hajtások ne pusztuljanak később se ki?


Képek róla:


[link]


[link]


[link]


[link]


Mindenféle jó tanácsot szívesen fogadok! :) Előre is köszönöm a segítséget!


2013. nov. 11. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Kevés a fény, azért nyúlánkok!
2013. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jesszusom, a fény miatt? Én azt olvastam, a félárnyékos helyet kedvelik, közvetlen napfény ne is nagyon érje, ezért pusztult ki a legutóbb. Na de akkor visszateszem az ablakba, most nincs túl sok napfény.
2013. nov. 11. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ablakpárkány már magában félig-meddig félárnyékos helynek számít, mert az ablaküveg nagyon sok fényt kiszűr. Csak ezt az ember nem veszi észre, mivel a szeme alkalmazkodik a fényviszonyokhoz.

Ott csak az ilyen fényhiányos növényeknek lehet bajuk, de az is csak nyáron, mikor meredekebben süt a nap, és kevesebb légpára szűri meg a fényt.

Ez nem valami kintre való virág? Mert akkor szobában nem sok értelme van, el fog pusztulni.

2013. nov. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták a virágüzletben, hogy ez szobanövény, és úgy is kell tartani. A harangvirág valóban kinti növény, de vannak már szobanövény "változatai" is, nekem legalábbis ezt mondták. Ezért gondolom, hogy nem kellene kipusztulnia a házban.
2013. nov. 14. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod a pontos nevét, és keresel a neten egy képet róla, akkor valaki talán beazonosítja.
2013. nov. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így nézett ki szegényke fénykorában, csak cserépben.


[link]

2013. nov. 15. 10:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!