Kezdőoldal » Otthon » Kert » A rózsám töve a tetejétől...

A rózsám töve a tetejétől elkezdett lefelé feketedni. Lehullajtotta a leveleit, csak egy (nagyon szépen fejlődő) hajtása van pici levélkékkel. Mivel próbálkozhatok ellene?

Figyelt kérdés
Metszettem már pl 1-2 hete, lehet, hogy helytelenül, meg úgy tiudom, tavasszal kell, de egyébként is hiába volt, mert visszatért ez a feketedés.

2013. nov. 11. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Apósom mindig így ősszel, novemberben metszette vissza az ágakat, kb. 10-15 cm-esre, hogy maradjon rajta néhány "szem", ami majd tavasszal kihajt. Utána mielőtt a fagyok beálltak, betakarta őket földdel, tavasszal (vagy akár már február végén, ha az időjárás engedte) kibontotta, és megvárta, hogy melyik ága, hogyan, miként hajt ki. Aztán gondozgatta őket egész nyáron.
2013. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt nem írtam, hogy lakásban tartott cserepes rózsáról van szó.
2013. nov. 12. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

Én viszont a kerti rózsákról írtam! :))))

2013. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg túlöntözés, pangó vízben áll, vagy ilyesmi nem lehet???
2013. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valami baktérium, szabadban tartva ez egészséges rész határáig menne csak, de szobában tartva legyengül a növény.

Ezt csak szobarózsának csúfolják, mert rövid ideig a szobát is bírja, de nem szobanövény! Ki kell ültetni, a legfagytűrőbb rózsák közé tartozik.

2013. nov. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem áll pangó vízben, azt olvastam, hogy éppenhogy csak szabad hagyni kiszáradni a talaját, utána öntözni kell, hogy nedves maradjon. Érdemes lenne ritkábban öntözni? Kiültetni sajnos nem tudom mert panelban lakunk.
2013. nov. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!