Kezdőoldal » Otthon » Kert » Betakarítás után nagyon jön...

Betakarítás után nagyon jön felfele a gaz a kertemen. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tavasszal, szántás előtt szoktam legyomirtózni, most ha nem akarom, hogy nagyon megerősödjön a gaz gyomirtózzam le megint? Az már anyagilag is elég sokba lenne...Vmi ötlet?
2013. nov. 13. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ássad fel. Sokkal olcsóbb és legalább olyan hatásos, mint a gyomirtó, és a földedet sem szennyezed vele.
2013. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen az időjárás minden felé /nincs fagy / Kapáld meg,stb.

"Tavasszal, szántás előtt szoktam legyomirtózni" Már ne haragudj,de ilyent még nem láttam hallottam.Mi az értelme a gyomirtónak,ha utána felszántod.Kidobott pénz,és csak szennyezed ,vegyszerezed a talajt.

2013. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Majd a fagy letakarítja hamarosan .
2013. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es! Szántásra már elszárad a gaz, és könnyű bele veteményezni, nem fordítsa fel az eke, a gereblye nem akad bele a gazkupacba, így tárcsázni nem kell, egyébként a tárcsa-mármint a gép csak "leforogja" az előtte kiszántott földet /hosszú,de nem túl széles kertről van szó/. A kapalással kapcsolatban annyit mondanék, hogy egy nagyobb kertről van szó, elég sokáig tartani felásózni:)))
2013. nov. 13. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Homoktalaj? Mert ha nem, akkor mindenképpen jobb lenne még a tél előtt felszántani.

Ha homok, és nem akarod felszántatni, akkor meg nekiereszted a rotációs kapát. Vagy ha olyan nagy, akkor meg veszel egy erősebb kínai motoros kaszát, 25 körül már ilyen is van a piacon, és rotálás vagy szántás előtt két héttel levágod a gazt.

2013. nov. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

fekete föld /+trágyázva is szokott lenni.../

amúgy nagyon jó fekete föld, megterem benne minden, csak a gaznak nem kéne :(

2013. nov. 16. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
A fekete földet mindenképpen ilyenkor kell szántani, tavasszal szántva nem lesz porhanyós (a fagy megdolgozza), és ha télen nagyobb a felülete, akkor levegősebb lévén, a talajélet is nagyobb mélységeket tud élővé tenni. A beszántott növénymaradványok is vagy eltűnnek tavaszra (és mint komposzt működnek), vagy legalábbis úgy megpuhulnak, hogy a rota feldarabolja őket. De a többség úgyis olyan mélyre kerül, ahol nem fogsz beléjük akadni.
2013. nov. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!