Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vízbe tett rózsaszálon megjele...

Vízbe tett rózsaszálon megjelentek hajtások. Hogy neveljek növényt belőle? Mikor, hova és hogyan ültessem el?

Figyelt kérdés

Egy szép nagyfejű rózsát kaptam pár hete. A feje elszáradt, de már akkor voltak rajta hajtáskezdemények, így vízben hagytam. Egyre jobban hajt, már 4-6 centis hajtásai vannak. És sok, mert hosszú szárú volt.

Az alján gyökere még nincs, de úgy látom már alakul az is, olyan fehér kitüremkedések vannak rajta.


Meddig hagyjam vízben? Fejleszt így igazi gyökeret? Nem fog megrohadni? bár nem látom rohadtnak, de picit feketés egy helyen alul.

Jobb lenne esetleg földbe dugni? Vagy úgy tuti kipusztul?


Továbbá nem sok neki ez a sok hajtás? Lesz ereje mindet megnöveszteni?



2013. nov. 13. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nyáron érdemes rózsát dugványozni, de apámnak már télen is sikerült üvegbúra alatt, homokos földben. Vázában szerintem elrothad. A dugványozás lényege, hogy gyökerezésre bírjuk a növényt, de a páratartalmat a maximumra tekerjük. Vagyis dugd az a 30-40 centis szárat félig egy homokos földbe vagy perlitbe, tegyél rá egy pet palackot vagy kötözd be az egészet zacskóval és 50%, hogy kiültethető növény válik belőle tavaszra.
2013. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
..és a földje legyen nedves, de ne vizes és ne száraz.
2013. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyáron nekem is sikerült már régebben kint a kertben a rózsáról egy vékonyka szárral...


De ez most egy virágboltból vágott virágként árult nagyon hosszú és nagyon vastag szárú rózsa. Már amikor kaptam, látszott, hogy fejlődésben az oldalhajtásai, de nem nagyon gondoltam gyökereztetésre rögtön. Viszont sokáig szép volt és díszelgett. Közeben meg úgy kihajtott minden hajtás, hogy továbbra is vízben hagytam.


Ha rögtön észbe kapok, akkor magamtól is kb azt csináltam volna, amit leírtál. Szóval félig földbe, búra...meg egy kis hormonpor.


De így, hogy az alsó felén is ujjamnyi hajtások vannak, így nem egészen tudom mit tegyek....

Ha az alsó hajtásokkal együtt benyomom földbe, akkor azok gondolm elrohadnak!? Ha letépem, ekkor félek, hogy fertőződik!?? Meg eleve az, hogy nem rögtön földbe tettem... Nem tudom a vízből hogy szokna át a földbe. :(


Aki ért hozzá, segítsen légyszi!!! Olyan szép virága volt, jó lenne ha megfogná...

2013. nov. 14. 18:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fajták, amik nagyon könnyen kigyökeresednek még vízben is. Szerintem hagyd vízben, ez sem bizonytalanabb, mint földbe átrakni. Ha földbe teszed, akkor talán sok lesz neki ilyen sok hajtás, és esetleg az viszi el. Majd átrakod, ha lesz elég gyökere. Később majd tegyél egy kis tápoldatot a vízbe, amennyit egy kisebb cserépre öntenél, de csak ha már rendesen megindult a gyökeresedés.
2013. nov. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sikerült? Hozott gyökeret? :)
2017. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!