Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról 2 hete ültetett bazsali...

Magról 2 hete ültetett bazsalikomcsírák miért nem nőnek?

Figyelt kérdés

Nagyon hamar, 2-3-4? nap alatt kicsíráztak, megnőttek kb. 1 centisre, és van rajtuk egy pár, borsszemnél kicsivel kisebb levéke (sziklevél?). Azóta meg éldegélnek (kivéve, ami megdöglött, mondjuk, hogy természetes szelekció), de nem haladnak semerre.

Kb. négyujjnyi magasan levágtam egy kefíres pohár alját, abba sima virágföldet tettem, a legfényesebb helyen van, ahol csak lehet...


2013. nov. 15. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Két tippem van, mert tavasszal hasonlóan jártam.


Kevés neki ez a fény, neki valódi napfény kéne nem csak felhős másodlagos fény. Ettől még ellene.


A másik, hogy nem szereti a tőzegtartalmú savanyú földet. A legtöbb zsákos virágföld ilyen. A gyenge szára kvázi szétmaródik. A sima kerti földben jobban elvan.

Húzz ki egy szálat és ha a szára barnás, vékonyodó, akkor túl savanyú a földje és rothad.

2013. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia.


Köszönöm a válaszod, szerintem a földdel van akkor gond.

Mivel tehetem számára élhetőbbé? Nem igazán értek a talajtípusokhoz...

2013. nov. 16. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!