Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikulásvirág lakásban? Hogyan...

Mikulásvirág lakásban? Hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a mikulásvirágot de akárhányszor veszek, 2-3 héten belül mindig elpusztul. Olvastam neten a gondozását, tudom, hogy 10-15 fokban kellene tartani, de lakásban ezt hogyan valósítják meg? Vagy ezt kizárólag csak kertben tartják? Van valaki, akinek a lakásban sokáig elél? Hogyan gondozod?

2013. nov. 17. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

központi-fűtéses szobában nem fog sokáig virítani!

egyedi fűtéses lakásban, egy nem fűtött szobában, esetleg régi kertes házban, ahol a dupla ablakkeret között, 10-15 cm-es távolság is volt, ott a két ablaküveg között nagyon jól fogja érezni magát, még ha a szobában fűtenek is (páratartalom és a hőmérséklet is optimális lesz neki)

2013. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos nem olyan az ablakunk és központi fűtés van, habár mi szabályozzuk, hogy hány fok legyen. De a 15 nagyon hideg. Erkélyre ha kiteszem, akkor pedig megfázik, ugye? Az sem jó neki...
2013. nov. 17. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, a nagyon hideget sem bírja.

Ha nincs neki való helyed, akkor nincs. Nincs mit tenni.

Sok helyen az előszobát nem fűtik, csak a szobákból megy ki némi meleg, ott jól érzi magát, ha van elég fény.

Esetleg lépcsőház? Bár már nem szabad növényt kitenni, de ha olyan jellegű hely, ahol senki nem jelent fel...

2013. nov. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!