Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyírás télen? .

Fűnyírás télen? .

Figyelt kérdés

Lehet még ilyenkor december elején füvet nyírni?

És ha igen, miért nem? :)

Az a helyzet, hogy az őszi "utolsó" nyírás óta rengeteget nőtt a fű a kertben, jó lenne kicsit megregulázni még havazás előtt ezt a kuszaságot..


2013. dec. 2. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit be fog rohadni tavaszra ha a eldől, de a focipályákon kívül ilyenkor (a fagyok beállta után) már nem vágják. Egyébként nem hiszem, hogy megsínyli a mostani nyírást biológiailag, legfeljebb fizikailag.
2013. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Közben utánanéztem egy kicsit a neten. Magyar oldalakon semmit nem találtam ezzel kapcsolatban, külföldi oldalakon sikerült utánaolvasni a dolognak. Általában azt tanácsolják, hogy ha télen nyírni kell a füvet, akkor ezt enyhébb időben tegyük (plusz fokok), ne fújjon száraz hideg szél a nyíráskor, és persze a nyírandó felület ne legyen fagyott ill. deres. Ilyenkor a fűnyírót magas pozícióba kell állítani, nem szabad sörtére tarolni a területet.

Ahogy olvastam egyébként, nem teljesen ördögtől való ez a téli fűnyírás, van aki még karácsony előtt nemsokkal is nekiáll (USA), hogy mire jönnek a vendégek, rendben legyen a kert..

Persze nyilván az ideális az, ha késő ősszel sikerül úgy megregulázni a füvet, hogy tavaszig már ne kelljen hozzányúlni, de ahogy az én füvemet elnézem, szerintem ez még a hó alatt is nőni fog..

2013. dec. 3. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, nyilván Floridában karácsonyra is rendbe rakják, mint nálunk húsvétra. :)

Amúgy amiket olvastál, azok helytállóak.

2013. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!