Kezdőoldal » Otthon » Kert » Körbe ütethetem a telkemet...

Körbe ütethetem a telkemet szőlővel?

Figyelt kérdés
Feljelentehet engem valaki valahol? Úgy tudom a szőlő ültetéshez is mindenféle engedély kell.
2013. dec. 8. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Természetesen ennek semmilyen akadálya nincs .
2013. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 apa72 válasza:
Kicsiben nyugodtan megcsinálhatod. Ha közel a szomszéd, ne futtasd fel nagyon magasra.
2013. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetséges, de nem sövényként, hanem pl. a belátást megakadályozandóan.


Vagyis legalább 1 métert el kell hagynod a kerítéstől már csak az ápolási munkák elvégzése miatt is. (és a későbbi viszontárnyékolás elkerülése miatt) A kerítést nem használhatod támasznak még akkor sem, ha az a te oldalad.

2013. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
...zárójelben csak annyit tennék hozzá magamhoz, hogy a szőlő sokkal hasznosabb, strapabíróbb, jobban pótolható, kevésbé talajszennyező mint egy tujasor. Én inkább csak javasolni tudnám mindenkinek.
2013. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jó válaszok.

Semmilyen engedély nem kell, még ha az egész kertedet beülteted, ahhoz sem.

2013. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
1600 nègyzetméteren mennyi szőlőt lehet termelni?
2013. dec. 9. 21:33
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én ezeket akartam hallani :-)
2013. dec. 9. 21:34
 8/15 anonim ***** válasza:

A képlet: 2 méter sortávolság 1 m tőtávolság.


20x 80 méteren: 10 x 80 tő = 800 tő. Neveléstől, kialakítástól, talajtól, tápanyagtó függően 5 és 15 tonna között...

2013. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Persze minden 4.-6. tőke helye oszlop lesz, vagyis inkább 0.8 db/m érdemes számolni pl. egy váltottkarú nevelésnél. Az egykarú kordon ma már nem korszerű, túl helyigényes a tőke. Én saját kertben, kézi metszésnél, szedésnél a lugasnevelést részesítem előnyben, mert akár 2,5 m magasra is lehet nevelni és nem kell 1,5 méterenként ültetni.


Viszont már lekéstél, az oltványok kiültetése október vége, november. Tavasszal inkább dugványozunk, de az nem lesz annyira ellenálló, erős növény.

2013. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Veszik most a házi bort?

Mennyiért?

2013. dec. 9. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!