Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideám virágzik már lassan...

Orchideám virágzik már lassan 4 hónapja folyamatosan és most jön a szárán egy új hajtás. Megint virágot hozna vagy ezzel lehet szaporítani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 12:27
 1/4 anonim válasza:
Virágzik, tehát azt a hajtást se bánsd! Szaporítani csak magról lehet őket, speciális laboratóriumi körülmények között.
2009. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsö válaszoló: nem egészen pontosan tudod. Néha a virágszáron nönek kis sarjak - pici növényke gyökerekkel, ezeket elültetve is lehet szaporitani.

Egyébként az álatlában kapható orchideák hibridek, ezeket magról egyáltalán nem lehet szaporitani (mert nem ugyanolyan lenne a kis növényke), hanem hatáscsúcs-tenyészettel, ami viszont csak laboratoriumban lehetséges.

2009. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor,ha ennek a kis hajtásnak lesz léggyökere,lehet szaporítani?Azt én is olvastam,hogy nem csak laboratóriumi körülmények közt lehet,hanem ha hoz sarjat.Ez lehet az?
2009. nov. 24. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is jött ilyen kis hajtás egy több éves növényen. Valaki mondta, hogy csak akkor válasszuk le, ha már legalább 5 léggyökere van. Egyet sikerült is így levenni, az szépen megmaradt, amelyiknek nem volt csak 2, az nem maradt meg. Az első az szépen fejlődik, már több levele is van. Ha elülteted, úgy kell, hogy 2 légzőgyökér az orhideaföldben legyen, a tobbi a levegőn. Még nem tudom, hogy ugyan olyan lesz-e mint az eredeti növény, mert még nem virágzik. Kitartás, türelem.
2009. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!