Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért fonnyadnak le a lepkeorc...

Miért fonnyadnak le a lepkeorchidea bimbói?

Figyelt kérdés

3 ágon 3 új hajtás, mind a 3 tele van bimbóval, és mind a 3 hajtáson a legnagyobb bimbó kinyílt, gyönyörű szép. De közben a kisebbek sorra fonnyadnak le, nem növekednek tovább.

Mi lehet a probléma?

A gyökerei zöldek. Körötte a fakérges föld nedves, nincs kiszáradva. de nem is áll vízben, mert minden egyes áztatásos öntözés után a kicsöpögő vizet leöntöm alóla.


Akinek van tippje, írja meg!



2013. dec. 16. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Adj neki tápot. Lehet nem bírja a sok bimbót, ezért nyílik ki csak a legéletképesebb! Én nem szoktam felülről öntözni soha, pedig tudom, hogy sok helyen ezt tanácsolják. A kaspóba szoktam vizet tenni, hogy éppen csak a cserép alját éri a víz és szépen "felszívja" magának.

Virágzás előtt kapott egy táprudat, amióta virágzik pedig 1,5-2 hetente öntözöm tápoldattal. Gyönyörűszép, két szárú, mindkét szára többfelé is elágazott rengeteg bimbóval. Kicsit már kezd "génkezelt" külseje lenni annyira szép, de bejött. :)

2013. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg még annyi ötletem lenne, hogy nem tudom hol tartod... Nem fázhat?
2013. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem fázni semmiképp sem fázik, még csak ablakot se nyitok a közelében, olyan helyen van.

Nem tudom, azon gondolkodom, hogy talán az lenne a baja, hogy esetleg túl száraz a levegő? Gyökerei biztosan nem szomjaznak. Nem tudom, hogy pl a virágok mit igényelnek a levegőből...???!!!

2013. dec. 17. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Magas páratartalmat és viszonylag meleget igényel. Spriccelővel fújj párat a környékére (ne közvetlenül rá), hátha használ, de szerintem itt más probléma lesz. Ha van otthon tápod adj neki.
2013. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!