Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kell permetezni a diófát...

Kell permetezni a diófát termőre fordulásig?

Figyelt kérdés
A diósgazdák szokták permetezni a fákat amíg nem terem?

2013. dec. 22. 16:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az már ültetvény! Kell engedély hozzá, különben meglepi érhet!
2013. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az már olyan hektár körül lehet.

Motoros gép felvisz vagy 10 m-ig (legalábbis egy jobb), de azzal sem sokáig fogod bírni vontatott gép nélkül. Már ha csak azt nézzük, hogy lemosásnál egy 15 éves dióra kell vagy 2-3 liter, plusz nyári permetezések.

Ültetvénynél már nem az van, mint kertben, hogy most nincs kedvem permetezni, legfeljebb kevesebbet terem meg aprókat. Neked mindig sok és szép termés kell majd.

Kivéve, ha nincs rá piacod, úgy hallottam, az utóbbi 10 évben rengeteg komoly ültetvényt telepítettek.

2013. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Na szóval az első 4évben akár egy sima pumpálós permetezővel is dolgozhatnák annyira picik a fák. Egyépként csak ezért édekel engem a dió mert most nagyon felkapott lett nameg az sem elhanyagolható hogy nem vagyok kiszolgáltatva semmilyen vevőnek.
2013. dec. 23. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!