Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell/érdemes/jó öntözni...

Hogy kell/érdemes/jó öntözni egy bonsai fikuszt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy cserepes bonsai fikuszt. Akitől kaptam az mondta, nem szabad szárazon hagyni és bele kell tenni egy edénybe, abban kell hogy álljon. A papíron, ami hozzájárt, és összefoglalta úgy általában a bonsai fák gondozását, azt írta tilos vízben hagyni, főleg télen. A barátnőmnek is van bonsaija, bár nem fikusz, de ő meg csak a leveleit spricelli. Na akkor hogy is van ez? Ti hogy gondozzátok a bonsai fikuszokat, vagy tudtok valami biztosat mondani?

előre is köszi :)


2013. dec. 22. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szabad hagyni teljesen kiszáradni a földlabdát. A föld tetejét igen, annak meg is kell száradni a következő öntözésig, főleg télen, hűvösebb helyen, mert a túlöntözést sem szereti. A vízben állást meg főleg nem bírja. Csak azért kell alá valami, hogy ne folyjon szét a víz.

Lehet, hogy a barátnőd növénye valami pozsgás, ha kibírja öntözés nélkül.

2013. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval ne hagyjam vízben állni egy kicsit se? És akkor fölülről öntözzem? :)

Köszi

2013. dec. 23. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:

A vízben állás a folyamatos vízben állást jelenti.

Öntözheted alulról úgy, hogy néhány öntözés alatt kitapasztalod, mennyi vizet vesz fel a földje, és eleve ennyit öntesz alá. Vagy valamivel többet öntesz, és a felesleget egy félóra/óra múlva leöntöd. Csak akkor várd meg, hogy a következő öntözésig a föld teteje megszáradjon, és a földet ujjal megpiszkálva ne tűnjön sárosnak, legfeljebb egy nagyon kicsit nedvesnek. Erre ráérzel majd, ha most nem tudod, hogy értem.

2013. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél! :) ;)
2013. dec. 24. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!