Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszokat pozsgásokat...

Kaktuszokat pozsgásokat mettől meddig (hónap) nem szabad télen tápozni?

Figyelt kérdés

Gondolom november környékén be kell fejezni-és mikor kell kezdeni?

Köszönöm


2013. dec. 23. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy butaság amit mondok, de pont ez a két növényfaj ami abszolúte nem igényli a tápozást. Simán elvannak ha 3 évente kap egy új, homokos földet a kertből. De tényleg. Pl. a kaktuszok attól virágoznak jobban, ha sanyargatják őket kevés locsolással, némi hideggel és nulla táppal. Legalábbis én úgy tudom és amik nálunk vannak már évek óta ennek tanúbizonyságát adják.
2013. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mondjuk az oázis kertészetben egy egész polc van csak kaktusz és pozsgás táppal


némi hideggel és nulla táppal.

2013. dec. 23. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Ma már mindennek árulnak mindenféle kiegészítőt - ez a fogyasztói társadalom alapeleme. :)


Csak egy eklatáns példa:

5 kg gyeptrágya 7000 Ft

5 kg Pétisó 1500 Ft.


Melyiket vennéd a fűhöz? Persze hogy a gyeptrágyát! Azonban az összetétele 70%-ban NH4NO3 + CaMg(CO3)2 vagyis pétisó... a többi alkotóeleme a hasonlóan olcsó kálisó és szuperfoszfát.

Ha a boltban meglátod a pozsgástápot és nyilván jót akarsz a növényednek, akkor meg fogod venni. Természetesen nem fogsz vele ártani neki az ajánlott mennyiségben, de nem ezen fog múlni a léte. 2 év alatt ráköltesz vagy 5-6 ezret növényenként, ahelyett, hogy ezalatt egyszer, ingyen, fél óra munkával friss kerti földbe átültesd. A növények természetéhez hozzátartozik a tápanyag ingadozás tolerálása.


Ott van pl. a Calgon adalék. Jó meg minden, de hát mosásonként belenyomatsz a gépbe vagy 100 Ft pluszt. Az évente 15000 Ft, 5 év alatt 60e. Egy fűtőszál cseréje meg 18000. Más kérdés, hogy a mai mosógépek egyéb okból 5-6 év alatt tönkremennek.

2013. dec. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt van pl ez: [link]


Pont erről írtam fent. Ebbe van 5 evőkanálnyi NPK (nitrogén-foszfor-kálium), ami durván 50 Ft értékű műtrágya vizes oldata. Meggyőződésem, hogy erre sincs nagy szükség, legfeljebb évente 1-2 alkalommal, mivel a föld amibe ültették 10x-20x annyi tápanyagot tartalmaz mint a növény eredeti élőhelyén a kavicsos, homokos talaj, ahol szinte alig van tápanyag utánpótlás az elhalt növényekből.

2013. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na igen, csak az eredeti élőhelyén a növény esetleg fél köbméter talajból szedegeti össze a tápanyagokat.

A tápoldat a növény számára szükséges makro- és mikroelemeket tartalmazza az adott növénytípus számára előnyös összetételben, minőségtől függ, hogy mennyire tökéletes kivitelben.

Na persze az összetevőket meg lehetne venni kilós zacskókban és házilag összekevergetni, de az még drágább lenne.


Az persze igaz, hogy a túltápozástól óvakodni kell.

Én úgy április, május táján tápoldatozok először (a második öntözéskor), és az év folyamán még vagy kétszer.

2013. dec. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Na persze az összetevőket meg lehetne venni kilós zacskókban és házilag összekevergetni, de az még drágább lenne. "


Ezzel nem értek egyet, de a többivel igen. Az azonban igaz, hogy a granulátum rossz tárolási körülmények között összeáll és több helyet foglal, gyerekek, állatok belenyúlhatnak, ellenben a flakonos jobban eldugható... Egyébként 5 kilónyi npk műtrágyából (2000Ft) kb 0,5-1 köbméternyi tápoldat készíthető.

2013. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges. A mieink soha nem találkoztak még táppal. Köszönik szépen nagyon jól vannak. Gyönyörűek, nőnek, évente minimum 7-8 féle virágzik. És napfényen, 2-3 évente történő átültetésen valamint néha vízen kívül semmi mást nem kapnak...
2013. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tápozom, és évente olyan 80-100 virágzik. :)

Viszont átültetve a legtöbb nem volt már legalább 5 éve.

2013. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!