Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vajon haldoklik a húsevő...

Vajon haldoklik a húsevő növényem?

Figyelt kérdés

Üdv!


A nyár végén vásároltam egy húsevő növényt méghozzá egy vénusz légycsapója egyedet. Alaposan utánanéztem a gondozásának, a talaja jelenleg tőzegmoha, esővízzel locsolom, és a tálcájában mindig van víz. eddig szépen nőtt a kicsike folyton hozott új hajtásokat, sőt virágot is szeretett volna de azt levágtam, mert állitólag nem élné túl hazánkban a virágzást. Történt pár hete h sajnos leesett az ablakpárkányról az ágyra(mivel ott valamivel több a fény mint az asztalomnál. azonnal vissza tettem a cserepébe stb. de azóta folyamatosan elfonnyadnak(nem pedig elszáradnak) a levelei. Már csak 1 működő levele van(amivel ráadásnak egy legyet is fogott) és nem tudom h mit tehetnék vele. Ugyanakkor viszont új hajtást is hoz, na meg virágot is ami nem tudom h mennyire fura mert ebben az évben a második lesz o.O . Ja és még ráadásnak, karácsonyi ajándékom illatgyertya volt kis mécsessel, sajna az illatgyertyából felszálló gőzök/illatok a növényke vizére csapódott le :/// na most a vizét kiöntöttem és a földjét átmostam tiszta vízzel. Mit gondoltok valamelyik esemény lehet a ludas a növényke pusztulásában? Rakok fel képet is róla.



2013. dec. 27. 07:59
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

Sajnos csak ide tudtam képet feltölteni, mert a képfeltöltőkön nem jeleníti meg teljesben a képet, én meg sietek és most nem érek rá ezzel vacakolni. Előre is köszönöm a válaszokat!!

2013. dec. 27. 08:09
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Halodiklik, de nem kell sajnálni, jobban mondva ez várható volt. Igazság szerint az ember akárhogy próbálja erőszakolni, olyan speciálisak az igényei, hogy cserépben, lakásban ez csak idő kérdése. Ha nagyon fantikus valaki akkor lehet neki paludárium építeni, ahol túlél, de amúgy nem éri meg vele vesződni.
2013. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát igazad lett :/ mire hazaértem már teljesen elfonnyadt :(
2013. dec. 27. 17:12
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem is van Vénusz légycsapója virágom... Úgy mond "tapasztalt" vagyok. Kezdjük az elején.

Jól tetted, hogy le vágtad a virágát mert azt nem éli túl.

Amivel legyet fogott az úgy fog elszáradni, hogy előtte hoz kb. 3 db levelet legalább... Azért hozta a második virágot mert legyet fogott és úgy mond energiára kapott + nem volt neki sok levele. A Karácsonyi illat gyertyának a lecsapódása nem okozhatott nagy kárt benne ha kiöntötted a vizet. A pusztulást a föld átmosása okozta mert kimostad a földből azt a kevéske tápanyagot is ami a "nehezebb" időkre van tartogatva. Nyáron legyet fog, télen hibernálódik és a földből veszi a tápanyagot.

Képet nem tudtam meg nézni de olvastam, hogy már elfonnyadt de én a helyedben meg próbálkoznék még egyszer vele ;)

2013. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!