Kezdőoldal » Otthon » Kert » 300 fa köré szeretnék csepekte...

300 fa köré szeretnék csepektető rendszert kiépíteni. Mekkora kutat kell fúratnom?

Figyelt kérdés
Kertem mérete 40x500 m és nincsen áram bevezetve tehát csak benzines szivattyút tehetek a kútra. A fák térállása8X8m.

2013. dec. 31. 16:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted hogy mekkorát ? Lehet az 110 lerakott cső is ,

csak jó legyen a vízhozam .Mennyi vizet szeretnél kivenni belőle naponta .A kút termelését a kivétellel össze kell hangolni .Egy kutat meg is lehet "szakitani ".Ha jó víz ér van eltalálva ,többet lehet kiszivatni .

2013. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mekkora vízhozam kell egy ekkora öntözőrendszerhez.
2013. dec. 31. 16:48
 3/17 FIVESTAR válasza:
33%

Vezesd le a csöveket a Balatonig:D

olcsóbb lesz xddd

2013. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mivel öntözni nem kell folyamatosan, ezért a puffertartályt szakaszosan feltöltöd. Egyébbként is a csepegtetőnek az kell. 5 köbös elég, egy jó szűrővel! A kút függ, hogy hol laksz, milyenek a talajviszonyok, a közeli ásott kút vizszíntje hol van, stb. Megtudod-e védeni a lopóktól / sajnos ilyen világ van, ha nem ülsz rajta, előbb-utóbb ellopják!
2013. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hány l vizet szánsz egy fának ? Nem tudom az elképzelésedet.A kútból felszivatni a vizet egy tartályba ,majd onnét tovább nyomatni a fák felé. 500 méterre elnyomatni,nem kis teljesítmény kell.Csepektetőről beszélsz,

tehát az egész öntöző berendezésnek folyamatosan nyomás alatt kell lenni ,gondolom én .

2013. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De nem kell nyomás alatt tartanom az egész rendszert csak monuk egyszerre olyan 250 meternyit. :-)
2013. dec. 31. 23:15
 7/17 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy nyolc részre osztanám és így csak 38 fa körül menne az öntözés és ha kiöntöztem azt a bizonyos mennyiséget elzárom és megnyitom a következő 38 fára. Ez így működhet?
2014. jan. 1. 14:31
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen gyümölcs fákat ültetnél,de ezt térállást

nagyon nagynak tartom.Ezt csak diófák esetében tudnám elképzelni csak.Egyéb fáknál nem gazdaságos a hely kihasználása .A dió is csak 15-20 év után fedi le a teret .

A csöpötető rendszerhez,folyamatos nyomásra van szükség .

Ezt is be kell szabályozni .

2014. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olvasom 38 fára osztanád.Csöpögtetéssel kevés víz jön ki,ez az öntözés időigényes is . Nem kevés cső átrendezést

igényel .Jól elfoglalod magad,abban biztos vagyok .

2014. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen diórol van szó. Milyen öntözési formát alyánlotok? Ne feledjétek nincsen áram.
2014. jan. 1. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!