Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig teleltessem vénuszlégyc...

Elektromann kérdése:

Meddig teleltessem vénuszlégycsapó és harmatfű növényeimet?

Figyelt kérdés
Altalatok sokat meg tudtam már a vénusz légycsapó tartásáról, és tudtommal a harmatfűvel is ugyan így kell bánni. Harmatfűből van 3 barabom, 2 télálló, a harmadikat teleltetni kell, de most még kicsik, így mindhármat a légycsapóval együtt a hűtőbe tettem október elején. Arra lennék kíváncsi, hogy ezeknek mennyi teleltetési idő kell, mikor vegyem ki a hűtőből?

#Harmatfű teleltetés #vénuszlégycsapó teletletés
2014. jan. 7. 21:47
 1/6 Froncsi ***** válasza:

A helyedben most venném ki őket a hűtőből.

Nem is hallottam ilyet, hogy hűtőbe teleltetnek növényt :| persze ez nem zárja ki, hogy lehetséges, de semmi fény? Mindegy, lehet csak én vagyok a tudatlan...

Én egyszerűen az ablakpárkányban tartom a légycsapóket, 10-15 fokon telelnek, már második éve. Az enyhe január és a sok napsütés mondjuk most beindította náluk a virágzást, de majd kicsípem a bimbót, ha akkora lesz.

Szóval...

Ha nem zárnak olyan nagyon jól az ablakaitok, akkor szerintem tedd őket a párkányra. Nekem bevált :)

Ne feledd mindig nyirkosan tartani a földjüket!

2014. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor ki veszem, köszönöm a segítséget. A vizét mindig ellenőrtöm, ha kevés van, meglocsolom.
2014. jan. 10. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó a hűtőben telelés, semmi baj. Nekem pincében telel, fény nélkül. A vénusz légycsapó nem szobanövény, mielőtt bárkinek eszébejutna szobában tutujgatni. Én a Sándor-József-Benedek körül hozom ki a pinyóból és rakom ki az ablakpárkányra.
2014. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es körülbelül mikor szoktad berakni? Csak hogy tudjak mihez viszonyítani.
2014. jan. 12. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikulás után raktam be.
2014. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget :)
2014. jan. 13. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!