Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet tárolni 1~2 hétig...

Lehet tárolni 1~2 hétig károsodás nélkül a kiásott gyökeres szőlőt?

Figyelt kérdés

Kiástam 8 tőkét(4éves,különléle csemegeszőlők) Odaadnán egy isnerősnek,aki a jövő héten tudná elültetni.

Addig mi legyen vele?

Annyit tudok tenni,hogy lerakom a vízóra aknába.

Más egyéb?


2014. jan. 13. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott nagyon jó helyen van, most úgyis pihen. A lényeg, hogy ne érje fagy és ne száradjon ki totálra, vagyis a földet lehetőleg ne rázd le róla és tedd egy nejlon zsákba addig a gyökerét ha nagyon száraz lent a levegő. Elültetés előtt meg legfeljebb csak 1 nappal érdemes vízbe rakni.
2014. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább pincébe, vagy kamrába, ládába u.n. "homokágyba" raknám, és a homokot meglocsolnám.
2014. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy 2 es írta ,úgy a tökéletes.
2014. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hétre felesleges különösebben nekikészülni.

Ásol egy mélyedést, belerakod fektetve a tőkéket, befeded földdel, és kész. Egy hétre még beöntözni sem kell. Ezt az ismerős is megtehetné a saját kertjében.

Hozzányúlni (vastag kesztyű nélkül) meg főleg ültetni csak fagymentes időben szabad.

De vízóraakna is megfelel, csak némi földdel együtt tedd nejlonba a gyökereket. A gyökereken úgysem marad rajta, de egy kis párát leesve is ad.

2014. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
befeded földdel: mármint a gyökereket.
2014. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

(4-> az ismerős csúszkál valahol Tirolban)

2014. jan. 13. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!