Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a virághagymákkal?

Mit csináljak a virághagymákkal?

Figyelt kérdés
Most kaptam gyöngyvirág hagymákat. Tanácstalan vagyok mi legyen velük. Eltegyem a télen újságpapírba, vagy kiültessem most? Már hozott hajtást is de ez biztos hogy el fog fagyni. Várom a mielöbbi válaszokat.
2014. jan. 24. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Az nem hagyma, hanem rizóma. De ez mindegy is.

A lényeg, hogy:

Nekünk van a kertünk egy részén, és azt sosem bolygatjuk, sosem szedjük ki, és sosem fagyott még ki... Mondhatni tökéletesen igénytelen, jól tűr mindent. Hideget is, meleget is. Kertünk azon részét nem is öntözzük, így a nagy szárazságban vizet sem szokott kapni, semmi baja. Az igaz ugyan, hogy árnyékos területen van.


Helyedben én kiültetném, mert ki tudja milyen idő jön, lehet jön most 3 hónap fagy... Addig bent szerintem nem érezné jól magát. Kint meg vegetálna amíg kell. Csak annyi, hogy mivel most fagyok jönnek, takard le felettük a talajt avarral vagy kéreggel, hogy szigetelve legyen a hidegtől!

2014. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyöngyvirágnak nincsenek hagymái, rizómával szaporítható.

Tedd el hűvös helyre, ha az időjárás engedi(nem lesz fagy) akkor ráérsz kiültetni. Nem fagy meg, évelő növény. Számíts arra, hogy "tarackol", ha nem tartod kordában, mindenfelé elterjeszkedik a kertben!

2014. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na pont az volt a problémája akitől kaptam, hogy mindenfelé elszaporodott. Értem akkor neki nincsen hagymája. Akkor most mit tegyek ki ültessem vagy ne? Nálunk nem igazán van most avar, mert össze lett szedve ősszel. Csak árnyékos helyünk van a tuják alatt.
2014. jan. 24. 13:11
 4/8 Froncsi ***** válasza:

Én kiültetném a helyedben, nem lesz semmi baja.

Viszont ha nem ülteted ki, akkor is tedd hidegre (0-5°C körüli hőmérsékletre) különben kiszárad a gyöktörzs, és búcsút inthetsz a növénynek.

2014. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ültesd ki! Csak azért írtam, hogy avarral letakarni, mert most épp ki van szedve a földből, te berakod, szóval meg van piszkálva, így gyengébb... De jobb neki a földben, mint bent, mert bent nagyon elkezdene hajtani, vagy kiszáradna esetleg, attól függ. Ismerősöd is biztos most kapirgászta ki, tehát kint volt,nem?

Én elültetném. Ha nagy fagytól tartasz, egy karton papírral is letakarhatod. Bár ha jönne egy kis hó, az is szigetel. Márciusban meg leszedni róla... De mondom, ha nincs letakarva sem valószínű, hgoy baja lesz.

2014. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben kiültetem mindenképpen. Nagyon köszönöm a tanácsokat! :-)
2014. jan. 25. 08:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár nem az ültetéssel kapcsolatos, de ha kisgyerek is előfordulhat a kertben, akkor szemmel kell tartani a gyöngyvirág közelében - mert a gyöngyvirág mérgező! Nehogy megegye...
2014. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincsen gyerek de köszi. :-)

Kihajtott köszönöm a válaszokat! :-D

2014. márc. 6. 15:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!