Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kinyiffant a Phalaenopsis...

Kinyiffant a Phalaenopsis Orchideám. Tápoldat nélkül ne is reménykedjek virágzásban? Milyen az ideális talaj nekik? Át ültessem?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyönyörű Orchideát ajándékba 5-6 virággal és kb.3 hét alatt szépen lepotyogtak róla. Azóta nem nyílik új (2 hónap). Olvastam hogy nem szabad változtatni a helyét, nem lehet alatta pangó víz, stb. Én fakéregcafatos+lyukacsos alju müanyag tartóban kaptam.Kérem csak tapasztalatból "beszélők" írjanak,mert a neten kiírt egyen szövegben nem hiszek.Köszönöm.
2008. júl. 18. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen fekvésű ablakban van az orhideád? Az enyém közvetlenül a az ablakpárkányon van, egy déli fekvésű ablakban, ott állandóan meleg és világos van (sohasem húzom le a reluxát!).(Gázkonvektor fölött van közvetlenül, tehát télen is éri a meleg rendesen, de szereti!) Évente 2X virít, novemberben és tavasszal, március körül, és a virágja 1 hónapig virít! Eleinte próbáltam nyugati fekvésű ablakba tenni, de nem tetszett neki.

Valószínűnek tartom, hogy a helye nem jó.

Remélem segítettem!

2008. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor lemondhatok róla, mert nekem nyugati fekvésű az összes ablakom, mivel társasházban lakom. Lehet nagyzolásból tette, de valaki azt írta, neki egész évben virágzik, még le sem esnek az elvirágzottak, és már jönnek az új bimbók és egész évben öszesen 2-3 hónapot pihen a növény. Ez lehetséges? Tápoldattól van? Milyet vásároljak?
2008. aug. 1. 11:43
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Valóban lehet, hogy egész évben virágzik. Azon múlik az egész, hogy mennyire párás körülötte a levegő. Nem kell ott állnod és ötpercenként mérni, hogy 60%-os legyen a páratartalom, elég, ha reggel felkelés után a léggyökereit amik kilógnak a cserépből bepermetezed. Egyébként egy héten egyszer elég locsolni, és adhatsz neki tápoldatot, mert szereti. Szerintem tök mindegy milyen tápoldat, jó az általános is, de van direkt orchideáknak. A fényről meg annyit, hogy tök mindegy milyen fekvésű a szoba. Lehet ablakban, csak az a lényeg, hogy a Phalaenopsis nem szereti a tűző napot, szóval amikor épp oda süt,akkor arra az időre engedd le a redőnyt, vagy tedd függöny mögé és akkor szűrt fényt kap és annak is örül. Amikor elvirágzik akkor vágd le a szárát körülbelül a felénél és akkor fog új hajtást is hozni, amin virágok is lesznek. Két három évente kell átültetni, de csak orchidea földbe. És bármekkora is a kísértés, hogy gyakrabban locsold ne tedd, mert akkor nem fog virágozni csak gyökereket meg egy csomó levelet, vagy akár el is rohad. Amíg a levelek épek rajta, addig ne aggódj, mert jól van.

2009. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Tudom, nem mostanában tetted fel a kérdést, de válaszolnék...

Dísznövényes tanulmányokat folytattam és dolgoztam is a szakmában, vmint saját rálátásom is van a dolgokra.

Ezek a növények általában nem tolerálják, ha kifakadt virággal egy teljesen új helyre kerülnek, mivel meg kell szokniuk azt. Hazahozatal után az én összes Phanaelopsisom is ledobta a virágát, és bizony hónapok teltek el minden egyes növény esetében, mire megszokta az új helyét és új virágszárakat hozott. Ez nem a te rossz gondozásod miatt van. Miután megszokta az új környezetét, egyik virágszárat hozta a másik után, szóval türelem!

2011. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!