Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növénytársítások és vetésforgó...

Növénytársítások és vetésforgó összeállítása. Hogyan lehet egy kis kertet maximálisan kihasználni?

Figyelt kérdés
Egy kb 10 négyzetméteres konyhakertben a helykihasználás miatt, hogyan tudok növénytársításokat csinálni?

2014. jan. 30. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen fáradozok évek óta. Van egy könyvem, "Öngyógyító kiskert" , amit még neten is le lehet tölteni valahonnan, abban elég szépen le vannak írva a társítások és hogy minek mi az előnyös társ és miért. Csak ilyen kis területen nagyon nehéz, főleg, hogy az ember nem szeret minden zöldséget, mások az igények is. És hát egy idő után a terület kimerül, nem lehet ugyanazokat vetni évekig. Sajnos én mindig ugyanoda teszem a paradicsomokat, és most szembesültem azzal, hogy olyan betegségek és bogarak is megtámadták, amiket eddig még nem is láttam. Ami nálam nagyjából bevált: februárban vetek retket, salátát, borsót, hagyma féléket, petrezselymet váltott sorokban, a szélére pedig . Majd a helyükre áprilisban-májusban paradicsom, paprika palántákat, karalábét, céklát, zöldbabot. Szélekre mindig egy kis büdöskét is riasztónak. De ugyanezen területen van még egy fekete és piros ribizli, egy szeder bokor és egy fügebokor is, ezeket úgy metszem, hogy alatta a földet ne nagyon árnyékolják. Szóval azért mindig van így egy kis zöldség és gyümölcs itthon.
2014. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam, hogy nekem ez kb 25nm terület, és még érdemes pár fűszernövényt is ültetni, nekem a bokrok tövében van kakukkfű, menta, levendula, metélőhagyma, ezek évelők.
2014. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A társítás viszonylag egyszerű dolog. Nagyon meghálálja pl a sárgarépa, ha közé hagymát dugsz. Remekül védik egymást. Ugynilyen jó a zöldség-fokhagymmával is. A korai borsó, vagy hónapos retek helyére ültethetsz káposztaféléket. A hüvelyesek által összegyűjtött nitrogént remekül tudják hasznosítani. Kerítés mellé futóbabot, stb. A neten is találsz idevágó anyagot.
2014. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vetésforgó és a növénytársítás két különböző dolog. A társítás egymás mellett növekvő növényekről szól, a vetésforgó az időben egymás után termeltekről. A vetésforgó bonyolultabb, ismerni kell az adott növény igényét, hogy milyen tápanyagot használ el (ez az elsődleges, de nem az egyetlen szempont), a társítás, az táblázatban levezethető.
2014. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!