Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krókusz hagymát elültethetem...

Krókusz hagymát elültethetem most is az erkélyen balkonládában?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ősszel van az ideje és áttelel a földben, de kaptam pár hagymát ajándékba és tudni szeretném,hogy kivirágzik-e most, vagy csak jövőre.

2014. febr. 4. 11:03
 1/4 Froncsi ***** válasza:
Nyugodtan elültetheted, ha a hagyma szép nagy (virágzó méretű) akkor már idén tavasszal nyílani fog neked.
2014. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is utoléri magát, legfeljebb 2 hét késésben lesz az őszihez képest. A neten mindenhol most árulják a valódi sáfrány (crocus sativus)hagymákat Hollandiától Afganisztánig, ősszel nem is lehetett kapni.
2014. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkorra már rendes gyökere kellene hogy legyen, és ki is van hajtva a melegebb vidékeken.

Fog virágozni, ha most ülteted el, de mivel már nem tud rendes gyökeret fejleszteni, kisebb lesz a virág, és nem is fog kellően megerősödni a hagyma.

Mindenképpen ültesd el, mert a jövő őszt zacskóban nemigen éri meg.

2014. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fűszersáfrányt azért nem lehetett ősszel kapni, mert az nem tavaszi virág, hanem ősszel virágzik és hajtja ki a leveleit is.
2014. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!