Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet elkotorni a...

Mikor lehet elkotorni a "csirkézést" a fiatal szőlőről?

Figyelt kérdés
Jövőhéten alkalmas lenne az idő a lemosó permetezésre és szeretném a szőlőt egy füst alatt lemosni a fákkal a metszés után. Van ahol már a szőlőt meg is metszették. Nem korai a tavalyi telepítésről letúrni a csirkézést? Vélhetően -5-7 foknál nem lesz hidegebb hajnal már Pesten. Ezt ugye kibírják az érzékenyebb fajták?

#szőlő #lemosó #csirkézés
2014. febr. 5. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

"Vélhetően -5-7 foknál nem lesz hidegebb hajnal már Pesten."


Én erre nem vennék mérget.

Még március végén is simán lehet -7fok.

2014. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Február vége felé már látni az előrejelzést, hogy lesz-e még nagy fagy. -7 nem árthat éppen.

Lemosásra nagyon korai még most az idő. Csak akkor csináld, ha rendes időben, március elején is csinálsz egyet.

2014. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy a napi maximum eléri az 5 fokot, akkor már lehet lemosózni, de én is úgy vélem, hogy korai. A szőlőnél meg úgy vagyok vele, hogy tavaly valamikor március közepén kotortam el a csirkézést a 20 db őszi telepítésről és úgy éreztem, hogy jó egy hónap lemaradásban voltak az öreg tőkéktől, így szinte májusban lehetett csak eldönteni, hogy egyáltalán él és meddig fagyott vissza. Az előrejelzésből kiderül, hogy a következő 2 hétben nem várható komolyabb hajnali fagy, de persze nem jelenti azt, hogy március elején ne legyen egy komolyabb visszaesés. Talán a csirkézés megakadályozza, hogy túl korán kipattanjanak. Nem akarom elsietni, de nem is akarom elrothasztani se.
2014. febr. 6. 08:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint a szőlőt korai, a fákat megcsinálom a jövőhéten. A szőlőt majd március elején.
2014. febr. 6. 09:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak hidegkedvelő betegségek (pl. sárgabarack gutaütését okozó baktérium), ezek ellen az őszi lemosás hat.

Meg vannak melegkedvelő betegségek (pl. tafrina), valamint a rovarok, atkák élettevékenysége is meleg időben fokozódik, azaz hidegben nem sokat hat a szer, jobban túlélik, ha rájuk megy valamennyi anyag. Ezért jobb a tavaszi lemosást később végezni.

2014. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!