Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tanyánkon lévő diófát kinek...

A tanyánkon lévő diófát kinek lehetne eladni, mennyiért és hogy számolják ki hogy mennyit ér a fa?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk és van rajta egy nagyon régi (kb.:50 éves) vastag diófa. Pontosan még nem mértem le de nem tudom átérni. Kellene a pénz és ezért gondolkoztam az eladásán.


Lábon állóan vagy már kivágottan lehetne eladni? Hogy osztályozzák hogy mennyit ér? Kinek lehetne eladni pl.: asztalosoknak vagy tűzépnek?



2014. febr. 5. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akárkinek is adod el, mindig át leszel verve. Azt mondtam, soha többé, inkább eltüzelem.
2014. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hirdesd meg (apród jófogás) ,de arra számítanod kell hogy lehet lesznek nem várt látogatóid, inkább tüzeld el jobban jársz
2014. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lábon nem igazán lehet eladni.

Csak vágás, feldolgozás után lehet látni, hogy mennyire rohadt belül. (minél nagyobb annál esélyesebb, hogy korhad.)


Nekem is volt kettő nagy szép egyenes törzsű, hirdettem, de nem is volt a hirdetésre jelentkező, pedig min. egy évig volt hirdetve.

2014. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ja és a dió jól ég, ha száraz.


asztalosok foglalkoznának ilyennel, ha nem lenne munkájuk, és sok helyük és idejük lenne...

2014. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, lábon nem lehet eladni.

Esetleg olyan ajánlatot kapsz, hogy kivágásért elviszik.

Próbálkozz azért hirdetni, hátha pont valaki asztalt vagy szekrényt akar csináltatni.

2014. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

már a végén én is kivágásért hirdettem, és nem is a világvégén (Pest) de senkit nem érdekelt.


Szem aki ilyet fel tudna használni, az jobban keres mással.

2014. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Anno az asztalosaink vágták ki és cserébe csináltak egy kis ablakot a garázsra. Egy ekkora fa kivágása nem egyszerű feladat egy olyan helyen ahol minden be van építve és nem lehet dönteni, illetve a gyökere is értékes, vagyis rendesen körbe kell ásni még kidöntés előtt, különben egy csonkkal már nagyon nehéz dolgozni. Vagyis örülhetsz ha anyagárban kivágják. Ha viszont könnyű kivágni, akkor talán van esélyed 10e ft-ra.
2014. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy összeget nem kapsz érte, én inkább tűzrevalónak felhasználnám akkor.


Mert az sem olcsó!

2014. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lőrinc vik ***** válasza:
100%

Mint az előbbi hozzászólásokból is láthattad, ha csak a pénz miatt, akkor semmiképp sem éri meg. Fát kivágni pénzért semmiképp sem éri meg, diófát pedig bűn, ha amúgy nem kéne még kivágni - és miért kéne, majd kidől, ha megunja. Én szívesen megadnám az árát, ha már muszáj kivágni, mert asztalos vagyok és szeretem a jó anyagot, de egy fillért sem adnék, ha emiatt pusztul a fa! Add el a termését minden évben és akkor nem kell levágni az aranytojást tojó tyúkot. Most csak kicsit segítene, úgy még generációkon keresztül. Persze tudom milyen az a pénzhiány - ismerem:-(

Azt mondom, őrizd meg, ha csak lehet!

2014. febr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!